Китайці почали полювання за афінською нерухомістю

У даний час основний попит на ринку афінської нерухомості формують китайці. У виданні Reuters повідомляється, що тисячі громадян КНР щотижня прилітають в Грецію, щоб обзавестися тут житлом. Агенти з нерухомості приїжджають прямо в аеропорт, щоб зустріти з літака потенційних клієнтів. Разом вони вирушають на огляд об'єктів, з яких підбирають оптимальний варіант для покупки.

В Афінської асоціації нерухомості підтверджують, що в даний час основну масу клієнтів складають іноземці. І в їх числі з великим відривом лідирують саме китайці.

Чому китайців приваблює грецька нерухомість?

Підвищений інтерес громадян Китайської Народної Республіки до нерухомості в столиці Греції сприяє зростанню попиту на ринку, що в майбутньому може привести до підвищення цін. За прогнозами експертів, щорічне зростання складе 5-7% в Афінах. І приблизно такий же показник продемонструють інші регіони.

Країна, розташована на півдні Балканського півострова, приваблює китайців низькими цінами. Через кризу (наслідки якої поступово нівелюються) нерухомість продається приблизно на 40% дешевше своєї ринкової вартості.

Крім цього, активно діє програма за спрощеним отримання візи для власників житла. Якщо вкласти в грецьку нерухомість € 250.000, то автоматично буде видано посвідку на проживання на 5 років. Така пільга абсолютно точно привертає китайців і стимулює купувати житло.

Але це ще не всі причини, за якими жителі Піднебесної хочуть вивести свої гроші за межі країни. Річ в тому, що останнім часом спостерігається падіння китайської валюти - юаня - по відношенню до долара, а уряд Китаю ще встановлює обмеження на інвестиції за кордоном.

Греція має багату історію, прекрасний клімат, розвинену інфраструктуру, тому багато хто купує житло і для постійного проживання. Деякі китайці кажуть, що планують переїхати до Егейського моря з приходом пенсійного віку.

Плюси і мінуси іноземних інвестицій

За даними минулого року, збільшився розмір інвестицій, зроблених іноземними громадянами в грецьку нерухомість. У порівнянні з показниками 2016 року зростання склало 91%: у 2018 році громадяни інших країн придбали грецьку нерухомість на суму € 287 млн.

На тлі підвищення попиту на житло в Афінах почалися проблеми у греків, які орендували квартири і котеджі. Річ у тому, що власникам вигідніше продати їх, а не здавати в найм. Власники стали підвищувати ставку орендної плати, змушуючи орендарів якомога швидше покинути житлоплощу.

Підписка на розсилку