Тенеї – відкриття минулого сезону розкопок у Греції

У Греції підійшов до кінця археологічний сезон. Міністерство культури перебуває в процесі підбиття підсумків. А найголовніший результат – завершаються розкопки Тенеї. Це найдавніше місто є справжньою легендою. По-перше, воно було одразу ж і державою, а по-друге Тенеї брало безпосередню участь в руйнуванні одного з центрів Мікенської культури - міста Мікен.

Пошуки Тенеї

Тенеї перебувала на північному сході Пелопоннесу і входила до складу Пелопоннеського союзу. Місто-держава існувала ще задовго до настання нашої ери. За даними істориків, в цій частині Балканського півострова мешкали військовополонені, які були переміщені з Трої. Цар Мікентський дозволив їм побудувати власне місто, яке стало своєрідною державою в державі.

Місто проіснувало до VI століття н.е. У його загибелі звинувачують слов'ян. Це підтверджують історичні документи, які свідчать, що після боротьби зі східними племенами найдавніша держава занепала. Відобразити атаку слов'ян місцеві війська не змогли, оскільки вони не встигли відновити свої сили і оборонні можливості після нападу готовий.

Розкопками стародавнього міста-держави керувала Олена Кірка. Історики досить довго шукали місце розташування Тенеї, і тільки зараз вдалося виявити його сліди в південній частині Балканського півострова.

Місце, де зараз були проведені розкопки, вперше взято під нагляд ще в 2013 році. Тоді вченим вдалося виявити тут кілька споруд того періоду. Після чого археологи та історики вирішили продовжити роботу в північно-східній частині Пелопоннесу.

Результати розкопок стародавнього міста-держави

Цей археологічний сезон приніс чимало знахідок. По-перше, дослідникам вдалося знайти стародавнє кладовище, на якому були побудовані гробниці, що датуються ще елліністичним періодом. Крім цього на території кладовища були виявлені поховання, зроблені в епоху існування Римської імперії. У могилах археологам вдалося виявити останки стародавніх людей - дев'яти дорослих і двох дітей.

Ще один позитивний результат розкопок на Пелопоннесі  виявлено величезну кількість артефактів, які представляють собою важливість для історії. Наприклад, було знайдено близько двох сотень золотих монет, а також прикраси. Виявлені грошові знаки датуються II-III століттями до н.е. Але серед них трапляються монети, які випускалися ще раніше.

Також археологи змогли розкопати залишки будівель, в яких жили люди Тенеї. Ще одна цікава знахідка - керамічні уламки, які дійшли до нас приблизно з IV століття до н.е. У всякому разі, як кажуть археологи, така кераміка використовувалася виключно до пізнього римського періоду. Зараз вчені ведуть ретельний перепис усіх знайдених артефактів.

Підписка на розсилку