Банківська галузь Кіпру: останні новини

За минулий тиждень в банківській галузі Кіпру відбулися важливі події. Зокрема, на зустрічі представників Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Bank of Cyprus розглядалося питання про заборгованість за кредитами.

Прострочені кредити

За показником прострочених кредитів острівна держава знаходиться на другому місці в Європі. І Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполегливо закликав Кіпр знизити цей показник.

У заяві, зробленій після завершення консультацій з представниками Кіпру, Виконавча рада МВФ заявила, що середземноморська країна зараз посилено відновлюється після кризи 2012-13 років. ВВП виріс на 4% в першій половині 2018 року, що було обумовлено активним розвитком туристичної галузі і зростанням іноземних інвестицій в будівництво.

Проте, Виконавча рада МВФ попередила, що приватний і державний борг залишаються великими. А коефіцієнти простроченої заборгованості як і раніше є одними з найвищих в Європі. Рада закликала владу Кіпру докласти додаткових зусиль для вирішення цих проблем, що сприятиме зміцненню економічного потенціалу і, можливо, його зростанню в середньостроковій перспективі.

Представники кіпрської сторони заявили, що розуміють важливість прийняття заходів для оперативного скорочення прострочених кредитів. У зв'язку з цим будуть впроваджуватися зміни в законодавчу базу для посилення системи стягнення боргів.

Bank of Cyprus проінформував про фінансові втрати

Фінансові втрати після сплати податків за перші дев'ять місяців 2018 року в розмірі € 37 млн завдали серйозної шкоди бюджету Bank of Cyprus. Що значно менше показників минулого року.

За перші дев'ять місяців 2017 року банк втратили € 553 млн після сплати податків. Прибуток Bank of Cyprus в 3-му кварталі склала € 17 млн, а втрати в другому кварталі досягли позначки в € 97 млн.

У заяві генерального директора BoC Group Джона Хурікан відзначено, що поточні показники відображають результати політики банку щодо позбавлення від простроченої кредиторської заборгованості. Ситуація покращилася завдяки підписанню угоди про продаж частини прострочених кредитів Project Helix. За словами Джона Хурікан, співпраця з Helix стало важливим кроком на шляху до відновлення балансу банку і стабілізації позицій його капіталу.

Підписка на розсилку