У Греції стали використовувати на 85% менше пластикових пакетів

Як повідомляє Грецьке агентство з переробки відходів (EOAN), в країні скоротилося використання пластикових пакетів. Потреба в упаковці стала менше на 85%. Такому вражаючому результату сприяло введення рік тому спеціального екологічного податку.

Екологічна політика

Грецька влада прирівняла пластикові пакети, стаканчики і пляшки до однієї з головних екологічних проблем. З цієї причини останні 12 місяців у країні діє специфічний податок. Суть його полягає в наступному: якщо покупець хоче скористатися пластиковим пакетом у магазині, то за нього на виході доведеться заплатити € 4%. Відповідно, споживачам невигідно в них пакувати фрукти, овочі, крупи та інші товари. З 1 січня 2019 року відбулося подорожчання пакетів  тепер вони коштують € 9%.

За результатами минулого року ця міра виявилася дуже ефективною для зменшення забруднення навколишнього середовища, оскільки населення не захотіло платити за пакети і перейшло на багаторазові мішки. Влада прагне повністю виключити пластикову тару з вжитку людей.

У зв'язку з цим буде проведена кампанія, направлена на популяризацію багаторазової упаковки і сумок. Заступник міністра навколишнього середовища Греції переконаний, що позитивних результатів можна в тому випадку, якщо люди почнуть розуміти наслідки від використання такої упаковки для навколишнього середовища.

За даними європейських досліджень, в 2010 році на одного громадянина Греції доводилося по 242 використаних пакети. Через п'ять років ця кількість вже подолала позначку в 363 штуки на людину. Пластик же завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу, оскільки розкладається сотні років і при цьому виділяє в екосфери токсичні речовини. Щороку в світовий океан потрапляє до 13,000,000 тонн поліетиленових відходів, а на переробку відправляється менше 1%.

Євросоюз зобов'язав всі європейські уряди, в тому числі і грецький, скоротити користування пластиковими пакетами до 90 штук на людину до кінця 2019 року. В 2025 році ця кількість імовірно має скоротитися до 40 штук.

Підписка на розсилку