Більше всього нерухомості в Греції здають через Airbnb

Грецький Центр планування і економічних досліджень (KEPE) з'ясував, що провідну роль на національному ринку нерухомості відіграє міжнародний онлайн-майданчик для оренди приватного житла – Airbnb. На платформі виставлено понад 126,000 грецьких квартир, вілл, котеджів і будинків.

Лідери оренди

Понад 50% об'єктів нерухомості, які виставлені на сторінках онлайн-сервісу Airbnb, розташовані в південно-східній частині Центральної Греції, на острові Крит і на території південних егейських островів. Далі за чисельністю пропозицій іде нерухомість до Центральної Македонії, на Іонічних островах і на півострові Пелопоннес.

За перші шість місяців минулого року 93% об'єктів нерухомості в регіоні Аттика знаходилися в межах Афін. Таким чином, стає очевидним перевага туристів щодо місця відпочинку - грецька столиця залишається явним фаворитом.

Як інформує Airbnb (саме на ці дані спиралося дослідження KEPE), вісім років тому онлайн-платформа мала низьку популярність на грецькому ринку нерухомості, оскільки мало хто з нею був знайомий. Однак сьогодні вона вважається основною на ринку туристичного житла. Її популярність зростає з кожним днем, незважаючи на комісію, яка списується з власника орендного житла (3% від вартості бронювання) і з орендаря (6-12%).

Нерухомість на Airbnb вибирають ще й тому, що вона обходиться туристам дешевше, ніж оренда номера в готелі. До того ж, приватне житло забезпечує домашній комфорт, спілкування і можливість оплати в розстрочку.

Дослідження показало, що крім Airbnb, туристи вибирають більш одного інтернет-сервісу для пошуку житла в короткострокову оренду. Вони переглядають усі відповідні пропозиції на таких ресурсах, як TripAdvisor, Trivago, Booking.com, HomeAway та інших.

Підписка на розсилку