На Кіпрі – час фламінго

Фламінго прилетіли на зимівлю на озеро Аліки в Ларнаці й інші солоні озера Кіпру. Пернаті вибирають острів, оскільки тут для них є, чим харчуватися. А рівень вологості - більш комфортний, ніж в Італії, Франції та Казахстані. У цих країнах птахи живуть протяком останніх місяців. Іноді на Кіпр прилітають і африканські фламінго, рятуючись від спеки та посухи.

Чому саме Кіпр?

У його солоних озерах водиться багато планктону і креветок. Фламінго занурюють голову в воду і добувають їжу. Улюбленим заняттям птахи можуть неспішно займатися цілий день. Зараз на озері Аліки налічується більш як п'ять тисяч особин. У порівнянні з минулим роком популяція стала значно більшою.

Фламінго щорічно прилітають взимку до озера в Ларнаці. Тому варто запланувати подорож на Кіпр саме в січні-лютому, щоб побачити красивих птахів в такій кількості. І зовсім не дивно, що фламінго є символом Кіпру та природною пам'яткою.

Узбережжя солоного озера обладнане таким чином, щоб туристи могли помилуватися пернатими і не налякати їх. Прогулятися можна по пішохідній стежці, а зі спеціальної альтанки відкривається неймовірний вид на озеро. Птахів можна фотографувати, але тільки без спалаху.

Для довідки

Пух новонароджених фламінго окрашений у світло-сірий колір, але з часом він набуває насиченого рожевого відтінку. Це пов'язане з тим, що харчуються пернаті креветками і водоростями, які містять багато каротіноїда (фарбуюча речовина). В день дорослий птах споживає близько кілограма ракоподібних. У 2015, 2016 і 2018 роках на озері в Ларнаці бачили унікального чорного фламінго.

Підписка на розсилку