Ринок нерухомості Кіпру почав зростати

Одночасно зі стабілізацією економіки позитивну динаміку почав демонструвати і ринок нерухомості острова. За останніми даними ціни на квартири зросли на 1,5%, а на приватні будинки - на 2%.

Найактивніше зростання продемонструвала нерухомість в Ларнаці - 7%. Що цілком виправдано, оскільки місто є портовим і дуже жвавим. До того ж, Ларнака є культурним, економічним і фінансовим центром республіки. Трохи відстає від лідера місто Фамагуста. Незважаючи на те, що він невеликий, нерухомість тут подорожчала на 4%.

Передумови падіння ринку нерухомості

На будівельній галузі Кіпру сильно відбилася фінансова криза. Протягом тривалого часу девелопери не могли активізуватися, щоб будувати нові об'єкти: на вже готові попит стрімко падав. У 2016 році покупці різко зацікавилися нерухомістю Кіпру. Але вже в 2017 обсяг продажів будинків, вілл і квартир скоротився на 50%.

Вихід із кризи

На тлі стабілізації економіки кількість угод на ринку нерухомості Кіпру значно зросла. У 2018 році зростання ВВП склало 3,8%, а безробіття знизилося до 7%. Кіпріоти стали більше довіряти банківській системі і охочіше оформляти кредити на нерухомість.

Уряду вдалося стимулювати і попит іноземних громадян: були скасовані податки на нерухомість і введена програма, відповідно до якої можна отримати ППП при дотриманні умов.

У 2018 році найбільший попит був на об'єкти нерухомості в Лімассолі. Саме на це портове місто припало 37% угод від усієї кількості, зафіксованої на території країни. У порівнянні з 2017 роком іноземці придбали в два рази більше кіпрської нерухомості. На їх частку припала майже половина від усіх угод із нерухомістю на Кіпрі. 40% від загального числа покупців - це громадяни ЄС.

Єдиним негативним моментом у минулому році стало різке скорочення кількості продажів в грудні. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року попит впав в два рази. В цілому ж інтерес до кіпрської нерухомості з боку місцевих жителів і іноземців поступово зростає з 2008 року. Збільшення продажів в річному обрахуванні склало 5% в Пафосі, 8% в Лімассолі, 10% в Нікосії.

Чим обумовлене підвищення попиту за останні роки?

Кіпрську нерухомість вибирають для літнього відпочинку через м'який клімат. При купівлі об'єкту/ів на суму від € 300.000 можна отримати ППП. Вартість житла на Кіпрі більш демократична, ніж в інших державах. А згідно з останніми  дослідженнями, республіка Кіпр – друга за привабливістю країна для тих, хто хоче отримати ППП через інвестиції в нерухомість.

Підписка на розсилку