Airbnb: динамика цін на грецьку житлову і комерційну нерухомість

Сервіс з оренди житла Airbnb дуже популярний серед туристів. І особливо це помітно за кількістю укладених договорів короткострокової оренди в Греції. Онлайн-сервіс зробив істотний вплив на тренди, які давно сформувалися на грецькому ринку нерухомості.

Новий елітний район в Афінах

Традиційно в історичному центрі Афін було дороге житло. Але останнім часом почали зростати ціни і в інших районах міста. За данними Airbnb, оренда житла на добу в грецькій столиці коштує €52. А житло в районі Кукакі, популярність якого зростає в географічній прогресії, в середньому доступно за €51. Минулим літом орендна ставка виросла до €61. І середня ціна оренди за місяць в Кукакі тепер складає € 679.

Північний район Кіфісія історично більш елітний, ніж Кукакі, але попит на житло в ньому істотно нижче. Добова оренда в середньому – €59. І виходить, що вартість ренти квартири в Кукакі знаходиться приблизно на одному рівні з Кіфісією.

Зміни на ринку комерційної нерухомості

Зростання орендної плати на бізнес-об'єкти спровокував зменшення попиту на комерційні приміщення. Зокрема, в центрі Афін. Ділова нерухомість на проспектах Сінгру і Кіфісіас стала джерелом нових інвестиційних можливостей – викуплені офісні комплекси перебудовуються під житло для продажу і здачі в оренду.

За липень, серпень і вересень 2018 року в офісах категорії A була підвищена місячна орендна плата до €16 - €21 за кв.м, а в офісах категорії Б ціна зросла до 8€ - 14€ за кв.м. Ціни на офіси третьої категорії залишился незмінними.

Найбільшим попитом користуються офісні центри в районах, розташованих близько до основних транспортних магістралей і метро, з власним складом і порівняно невеликим віком будівлі.

Цифри Аттики

У північній частині Аттики затребуваними є офісні площі першого класу в будівлях, які примикають до основних доріг. На проспекті Кіфісіас можна орендувати офіс за ціною €11- €18 за кв.м на місяць.

У південній частині Аттики дорожче офіси з видом на море, а також те, що знаходяться в відносній близькості до пляжу. На набережній Посейдонос оренда офісу першого класу в комплексі «Ставроса Ніаркоса» на місяць складає € 11- €17 за кв.м.

У західній частині периферії вартість квадратного метра коливається в межах €5- €11 на місяць за кв.м. У районі Пірея підвищений попит на офіси вздовж дороги Акті Конділіс і Акті Міаулі. Тут можна орендувати приміщення для роботи за €6 - €13 кв.м/місяць.

Підписка на розсилку