У Лімасолі з'явиться житлова нерухомість за демократичною ціною

Муніципалітет Лімассола має намір найближчим часом вирішити питання з дорогою орендою житла. Для цього будуть побудовані соціальні квартири – близько 500. На думку представників місцевої влади, навіть ця кількість здатне змінити цінову тенденцію.

Де і що будуть перебудовувати

Соціальна ініціатива отримала повну підтримку від Міністерства внутрішніх справ. Всі нюанси щодо планованого будівництва були узгоджені між Константиносом Петрідесом – керівником МВС і мером міста Лімассол. На думку глави муніципалітету Нікоса Ніколаідес, досить провести перебудову всього трьох об'єктів нерухомості, щоб отримати близько п'яти сотень одиниць житла.

У даний час в муніципалітеті вже підібрали будівлі, які придатні для перебудови. Дві з них знаходяться в Агіос Ніколаос  у найпрестижнішому і зручному районі. Агіос Ніколаос  центр міста, відрізняється розвиненою інфраструктурою і хорошою транспортною розв'язкою. Другий об'єкт був знайдений у тихому районі Агіос Іоанніс. Він ідеальний для комфортного та розміреного життя. Тут чисте повітря, красива архітектура і флора.

Специфіка соцпроекту

Як повідомляють представники муніципалітету, які займаються розробкою і супроводом проекту з будівництва недорогого житла, на підготовку всієї необхідної документації і безпосередньо на самі будівельні роботи необхідно буде близько п'яти років. Після цього житлова нерухомість буде виставлена на продаж.

На думку ініціаторів проекту, такі квартири можуть бути використані для здачі в оренду постійного проживання. Вони будуть доступні молодим парам, які тільки починають спільне життя і хочуть отримати власне, але недороге житло, а не витрачати бюджет на оренду.

Відмінна особливість купівлі-продажу квартир, побудованих муніципалітетом, – це скрупульозно розроблені критерії доходу. Завдяки подібному підходу в кожному багатоквартирному будинку склад мешканців вийде достатньо збалансованим.

Причини і думки

Муніципалітет Лімассола забив на сполох після того, як вартість довгострокової оренди житла в місті почала стрімко зростати – за останні 24 місяці підвищилася на 25%. У жодному іншому місті на Кіпрі ціна не змінювалася з такою швидкістю. Ситуація виникла через те, що попит на квартири зростає з кожним днем, а обсяг пропозицій не збільшується. Тільки поява недорогого житла зможе змінити ситуацію.

Ініціативою місцевої влади залишилися незадоволені деякі громадські та політичні групи, а також представники галузі нерухомості. На їхню думку, тільки завдяки великим зусиллям, особливо щодо залучення іноземних інвесторів до будівництва багатоповерхівок, ринок житла став дорожчим. Зрозуміло, вони вважають, що ситуацію не можна змінювати.

Підписка на розсилку