Грецькі «золоті візи» інвесторів Airbnb можуть привести до масового виселення

Британська газета Telegraph написала, що спроба грецького уряду залучити іноземні інвестиції шляхом видачі віз в обмін на внесок у нерухомість € 250.000 є прямою дорогою до масового виселення людей. Уже зараз багато орендарів залишають зйомне житло. А орендодавці націлені вигідно продати нерухомість іноземним інвесторам, які планують переробити житлову нерухомість в об'єкти Airbnb.

«Епідемія» Airbnb

Сумний досвід з Airbnb вже випробувала на собі Барселона. За останній час у місті було викуплено величезну кількість будинків, які перетворилися в житло для короткострокової оренди. Програма з обміну інвестицій на візу, що просувається урядом Греції, активно використовується громадянами КНР. Так їм зручно виводити гроші за межі своєї країни і отримувати хороший дохід з об'єктів, що здаються в оренду.

У газеті Telegraph згадується, що в деяких грецьких містах вже цілі квартали перероблені під Airbnb. Приблизно 81-95% всіх житлових приміщень в них здаються в оренду. Представники онлайн-майданчика Airbnb, з якими зв'язалися журналісти британської газети Telegraph, впевнені, що подібна ситуація могла виникнути тільки в тому випадку, якщо якась група готелів вирішила захистити свій прибуток і «очорнити» галузь діяльності Airbnb.

Аргументи Telegraph

Однак за даними Telegraph, за останні 24 місяці число об'єктів Airbnb у Греції зросла з 9.000 до 129.000. У своїй статті видання наводить конкретні приклади примусового виселення людей із орендованого житла, яке в результаті буде продане іноземцям та перероблене під житло для короткотермінової оренди.

За п'ять років саме Golden Visa дозволила реанімувати ринок нерухомості в Греції після кризи, і тепер уряд планує розширити програму, щоб зробити її ще більш привабливою. При тому, що на даний момент грецькі «золоті візи» і так є найдемократичнішими у світі. Наприклад, аналогічна віза в Великій Британії надається при покупці нерухомості на 2 мільйони фунтів або € 2,28 млн.

З огляду на порівняну дешевизну, грецькі «золоті візи» стали дуже популярними серед громадян Китаю, Росії та Туреччини. І грецький уряд продовжує свою візову політику, оскільки вважає такий метод залучення іноземних інвестицій одним із найдієвіших. Але при цьому Греція ігнорує попередження ЄС щодо більш скрупульозного регулювання угод з іноземними інвесторами. Зокрема, представники ЄС вимагають, щоб кількість одержувачів золотий візи в разі покупки нерухомості була строго обмежена.

Підписка на розсилку