Кіпр – один із п'яти лідерів із вирощування продуктів

Нове дослідження Євростату показало, в яких країнах на території ЄС найбільші території засаджені фруктовими деревами. Найбільші фруктові сади знаходяться в Італії, Іспанії та Польщі. Сонячний Кіпр увійшов до п'ятірки лідерів із вирощування цитрусових.

Показники Кіпру

Понад 3,286 га острівної держави засаджено фруктовими деревами. При цьому на апельсини, лимони та інші цитрусові доводиться 2354 га землі. На персики виділено всього 229 га, на яблока – 377, на абрикоси – 186. Менше вського землі відведено під груші – 71 гектар.

Такі показники не викликають здивування, оскільки кіпріоти вживають багато фруктів. І особливо – цитрусів. На Кіпрі ростуть дуже сочні апельсини, мандарини і грейпфрути, із яких місцеві жителі готують свіжі соки.

Сезони фруктів Кипру

Сезон цитрусових стартує на Кіпрі з кінця осені і триває до весни. Прилавки місцевих магазинів заповнюють апельсини, мандарини, лайми, грейпфрути, помело і лимони. У лютому з'являється перший урожай бананів і вирощеної в теплиці полуниці. З початком весни цитрусові дерева припиняють плодоносити, і кіпріоти збирають перший урожай мушмули.

У травні починається сезон баштанних культур. Смачні, солодкі і соковиті дині і кавуни з'являються в меню. З середини весни дозріває черешня. Але її сезон короткий  буквально кілька тижнів. Улітку починається справжнє фруктове розкішшя: плодоносять абрикосові та персикові дерева, дозріває перший виноград. На прилавках магазинів з'являються і нектарини.

Серпень пропонує величезну різноманітність фруктів. По-перше, залишаються баштанні. По-друге, продовжують дозрівати персики, ківі, сливи, яблука і груші. До них додаються манго і інжир. Продовжує достигати виноград, а ціни на нього в кіпрських магазинах вже падають. Осінь радує кіпріотів блідими і червоними гранатами і яблуками. У листопаді місцеві жителі збирають урожай хурми. В кінці осені з'являються перші банани.

Європейські угіддя

Всього під вирощування плодів відведено 1,3 мільйона гектарів землі, що становить всього 1% від усіх сільськогосподарських угідь на території Європи. В останні роки площа, виділена під вирощування солодких і кисло-солодких плодів, стала більше на 0,4%.

Найбільше вирощують яблук. Під яблуневі сади відведена приблизно третя частина території, що зайнята фруктовими деревами. Друге місце у апельсинів. За ними йдуть персики, абрикоси, груші та інші цитрусові.

Підписка на розсилку