Три нових станції метро з'являться в Афінах уже цим літом

Інфраструктура в Афінах інтенсивно вдосконалюється до початку нового туристичного сезону. Більш зручним для пасажирів стане метро. На синій лінії метрополітену з'являться три нові станції.

Нові гілки і перспективи

Як повідомляє глава компанії Attiko Metro, вже цього літа почнуть працювати нові станції. Одна з них буде розташована в Агіа Варварі, друга - в західному передмісті Корідаллос, а третя - в Нікії. Завдяки розширенню метро жителі і гості Західного Пірея зможуть швидше дістатися до потрібного місця вже з червня.

Директор Attiko Metro сказав, що вже незабаром буде офіційно затверджений підрядник, який почне будівництво нової лінії метро на першій ділянці - від Галаці до Гуді. Після цього він приступить до будівництва другої ділянки. За попередніми даними, він буде до північного передмістя Афін - Петруполіса.

Керуюча компанія планує розширювати мережу метрополітену і далі. У найближчі два роки вона повинна дійти до будівлі Муніципального театру Пірея. Зараз Attiko Metro веде дослідження, в результаті якого будуть визначені райони, де необхідно побудувати нові станції.

Афінське метро сьогодні та вчора

В Афінах зараз діють три гілки метро: червона, синя і зелена. Остання є практично наземною - під землею знаходяться буквально кілька станцій. Зелена гілка починається в Піреї і закінчується в Кіфісії. Подолання цієї відстані займає 51 хвилину.

Метрополітен починає роботу о 5 годині ранку. Рух припиняється о 24 годині. У п'ятницю і в суботу - продовжується ще на дві години. У робочий час валка рухається з інтервалом в декілька хвилин. Увечері і по вихідних він збільшується до 7-15 хвилин. Інформаційні табло на перонах повідомляють час прибуття потяга. Квитки на метро продаються на всіх станціях і через мобільні додатки.

Будівництво підземного метро в Афінах було розпочато в 1992 році. Частину станцій відкрили у 2000 році, а все решта - вже в 2004 році до початку Олімпійських ігор. Роботи зі створення метрополітену стали найграндіознішими археологічними розкопками за всю історію Греції. За час будівництва вдалося виявити понад 50000 експонатів, які мають історичну цінність. Багато з них так і залишилися на станціях, утворюючи невеликі експозиції, інші були передані в музеї.

Підписка на розсилку