Греція потрапила в дюжину кращих кухонь світу

Міжнародна інтернет-компанія з дослідження ринку та аналізу даних YouGov провела масштабне опитування за участю 25000 респондентів. У ньому взяли участь громадяни 24 країн світу. Грецька кухня посіла 12-е місце. А очолила список її «сусідка» - Італія.

Лідери рейтингу

За результатами аналізу виявилося, що найпопулярнішими стравами в світі є спагеті та піца. Уже вкотре Італія очолює світові кулінарні рейтинги. На користь італійської кухні віддали свої голоси 84% учасників.

Найбільшими любителями італійської кухні виявилися іспанці. Вони майже одностайно визнали її найкращою - 94% голосів. З іспанцями виявилися солідарні жителі Китайської Народної Республіки і французи: 92% і 59% голосів відповідно.

За цікавою випадковістю срібним призером у перегонах стала «Піднебесна». За неординарні китайські вишукування проголосували 78% респондентів. Бронзу в рейтингу взяла Японія. За національні страви країни сонця, що сходить, віддали голоси майже 71% учасників опитування.

Як відзначають автори дослідження, перевагу японської та китайської кухонь віддають головним чином жителі азіатських країн. На території Європи страви східної кухні користуються набагато меншою популярністю.

Хто в десятці кращих?

Першу десятку світового кулінарного рейтингу замкнули мексиканська і індійська кухні. Місця з четвертого по восьме посіли Таїланд, Франція, Іспанія, Сполучені Штати Америки та Велика Британія.

Сполучене Королівство хоч і було включене до рейтингу, але, за даними YouGov, європейці з деяким «побоюванням» ставилися до національних британських страв. Але самі британці вважають свою національну кухню найсмачнішою в світі і віддали за неї 91% голосів.

Крайні в дюжині

У дюжину увійшла і Греція. Респонденти відзначали, що найпривабливішим в грецьких стравах є те, що готуються вони з місцевих і свіжих продуктів, є досить смачними, низькокалорійними і корисними. Не дарма величезною популярністю в світі користується харчування по середземноморського типу.

У рейтинг кращих також потрапили турецька і німецька кухні. Замкнули список Саудівська Аравія і Перу.

Мета кулінарного дослідження

Компанія YouGov провела опитування для того, щоб туристам, які планують відпочинок у нових країнах, було простіше зорієнтуватися поміж разноманіття пропозицій. Адже пункт «їжа» важливи й нарівні з опціями «інфраструктура», «послуги» і «визначні пам'ятки».

Підписка на розсилку