Греція демонструє найшвидше зростання в єврозоні

У ході аналітичного дослідження Міжнародний валютний фонд прийшов до висновку, що показники економічного зростання Греції є кращими в єврозоні. Подібного результату уряду країни вдалося досягти ціною величезних зусиль, не дивлячись на високий рівень безробіття і заборгованість по кредитах, яка все ще є.

У серпні минулого року Грецька Республіка вийшла із програми фінансової допомоги, яка стартувала в 2010 році. Її організували міжнародні кредитори, вимагаючи від Греції проведення жорстких реформ.

Доповідь МВФ

Представник Міжнародного валютного фонду Пітер Долман впевнений, що в поточному році збережеться така ж позитивна динаміка. І найближчим часом можна очікувати прискорення економічного зростання до 2,5%. За результатами 2018 року темп склав 2%.

У процесі виходу з кризи перед грецьким урядом було поставлено досить амбітні фінансові завдання. На думку експертів з Європи, країні вдалося досягти вражаючих результатів, хоча і не без деяких втрат.

У доповіді Пітер Долман зазначив, що Греція вже два рази випустила державні облігації в цьому році, і обидва рази вони виявилися успішними. Він зазначив, що нормалізувалася і банківська галузь у країні. Тепер клієнти мають можливість без будь-яких перешкод здійснювати перекази грошових коштів у будь-який грецький банк. Самі ж фінансові установи змогли майже в повній мірі погасити допомогу по ліквідності, яку надав в екстреному порядку Європейський центральний банк.

Міжнародний валютний фонд розраховує, що як тільки грецька економіка зможе досягти повної зайнятості - за прогнозами аналітиків, це станеться в середньостроковій перспективі - зростання стане поступово сповільнюватися.

Підписка на розсилку