На Місяць вирушив грецький робот

Греція планує взяти участь у космічній програмі, ініційованій американським Національним управлінням із аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA). У 2022 році проведена місія під назвою Hellas to the Moon. В рамках цього польоту на Місяць буде запущений грецький робот.

Місія «Hellas to the Moon»

Про участь у місії поінформували в грецькому Міністерстві цифрової політики. Домовленість про співпрацю з американським національним космічним управлінням була досягнута на міжнародній науковій конференції.

Договір про участь у місії і кооперації в інших сферах вивчення космічного простору був підписаний Георгіосом Мантзурісом, керівником грецького космічного відомства і Джимом Брайденстайном (Jim Bridenstine), який із 2008 року очолює National Aeronautics and Space Administration.

Місія буде виконана в рамках програми з дослідження Місяця і простору навколо неї. Раніше супутник Землі вивчали космонавти, а тепер це будуть робити і роботи, перший з яких вирушить на земний супутник через три роки.

Роботизовану машину створять грецькі фахівці. Її завдання полягає в дослідженні території і зборі даних. Отримана інформація буде належати Греції і використовуватися в академічних цілях в університетах і дослідницьких лабораторіях.

Значимість місії для Греції

Грецький міністр Нікос Паппас заявив, що при успішному запуску робота, Афіни увійдуть в число країн, які направили на Місяць власний транспортний засіб. Реалізації місії дуже чекають багато дослідників і вчених.

Глава космічної організації, поінформував, що зараз стартує активна співпраця NASA з дослідницькими лабораторіями і академічними інститутами по всій країні. Мобілізована і космічна промисловість. Всі зусилля будуть спрямовані на те, щоб розробити дизайн робота, сформувати його конструкцію і визначити експлуатаційні параметри.

У NASA поінформували, що вони раді співпрацювати з грецькою космічною організацією і дуже чекають того моменту, коли можна буде залишити на Місяці робота для досліджень. Об'єднання з Грецією стало першим кроком на шляху створення глобальної коаліції з дослідження місячного простору.

Довідка

Підвищений інтерес до земного супутника виник у зв'язку з виявленням на його поверхні сотень мільйонів тонн водяного льоду. За припущенням вчених, ці ресурси можуть бути використані для отримання повітря і ракетного палива. А це означає, що місячні ресурси сприяють підтримці життя, і в майбутньому космонавти зможуть довше залишатися на поверхні Місяця.

Перша висадка на земному супутнику відбулася в 1969 році. Тоді до нього дістався екіпаж корабля Apollo 11. Усього на Місяці побувало 12 астронавтів із США.

Підписка на розсилку