Паспортна програма Кіпру: зміни

Економічна політика кіпрської влади зосереджена на подальшому заохоченні іноземних інвестицій з ціллю отримання громадянства. Однак, за вимогою Європейського Союзу, острівна держава зробила жорсткішою паспортну програму, щоб запобігти зловживанням гостинністю і порушенням закону. Річ у тому, що раніше процедура отримання паспорта громадянина Кіпру була досить лояльна. Завдяки їй з 2013 року Республіка Кіпр отримала інвестицій в розмірі майже € 7 млрд, схваливши 1864 заявки.

Нові вимоги до Громадянства на Кіпрі

  • Фінанси

Всі бажаючі отримати законне право проживати на острові повинні в обов'язковому порядку пожертвувати € 75,000 в Cyprus Land Development Corporation і € 75,000 в Фонд досліджень та інновацій.

Цей внесок не потрібно робити тільки в тому випадку, якщо заявитель вклав у кіпріотське підприємство із основного сектора економіки (крім будівельної галузі) не менше € 400,000. Міністр фінансів Харіс Георгіадіс проінформував, що дані пожертви будуть направлені на будівництво доступного житла для громадян, які потребують допомоги держави.

Окрім цього, інвестування в державні облігації тепер не може бути включене в пакет інвестицій.

  • Репутація

У заявителя – претендента на Громадянство – не повинно бути «темних плям» у минулому. Розглядаться пакети документів будуть тільки у осіб з абсолютною відсутністю судимостей.

На кіпрський паспорт не можуть розраховувати особи, чиї активи підлякали санкціям на території Європейського Союзу і були заморожені.

Кіпрське громадянство не буде видаватися заявникам, які вже отримали відмову на отримання громадянства в інших державах, що входять до складу Європейського Союзу.

  •  Віза

Обов'язковою умовою нової паспортної програми стала наявність Шенгенської візы, дійсної на момент розгляду заяви. Ця вимога не стосується тільки громадян країн-членів ЄС.

Нові вимоги до візи і репутації претендента на Громадянство Кіпру є обов'язковими не тільки для заявника-інвестора, але і для членів його сім'ї, які претендують на кіпрське громадянство.

  • Нерухомість

При подачі заявки на отримання кіпрського громадянства потрібно мати у власності житлову нерухомість на території республіки вартістю від € 500,000.

Якщо члени однієї сім'ї, виступають окремими інвесторами і подають різні заявки, то їм дозволено колективно купувати житло. Єдина умова в цьому випадку полягає в тому, що загальна вартість придбаної нерухомість в перерахунку на кожного заявника має дорівнювати € 500,000 або більше.

У разі, якщо інвестування в житлове майно включають у себе об'єкти вторинного ринку, які вже були використані в Інвестиційній програмі Кіпру, то в цьому випадку розмір мінімальних інвестицій складе 2,5 млн євро.

Нові зміни по паспортній програмі набувають чинності з 15.05.2019 року.

Підписка на розсилку