У Греції з'явиться ще один «музей» під водою

Профільні міністерства в рамках підвищення туристичної привабливості країни вирішили відкрити вільний доступ до місця аварії корабля. За припущеннями істориків, він затонув у кінці V століття до нашої ери. Старовинне судно перевозило амфори, ймовірно, з вином або з оливковою олією. Місце катастрофи знаходиться поблизу острова Алоніссос на заході Егейського моря. Новий об'єкт для досліджень дайверів поповнить список «музеїв» під водою.

Самого корабля вже давно на місці немає  дерев'яний корпус під впливом солоної води за стільки років зотлів. Металеві частини судна і спорядження були поїдені корозією і з часом розсипалися. На дні залишилися лише амфори. Незважаючи на поважний вік вони зберегли цілісність. Саме ці старовинні посудини є головною археологічною пам'яткою в даний час.

На глибині 25 метрів дайвери зможуть своїми очима побачити найдавніші артефакти. А видовище відкривається вражаюче - морське дно всипане тисячами старовинних амфор. Всі вони потопають у водоростях, а навколо плавають риби. Деякі посудини відкриті і стали домом для різних морських мешканців.

  • Що відомо про стародавній корабель

Передбачається, що корабель затонув через пожежу, але достовірно, через стільки часу, це визначити неможливо. Також вчені не можуть визначити, що ще, крім чотирьох тисяч амфор, було в трюмах. Можливо, античне судно перевозило і якісь інші товари, наприклад, тканини або спеції.

Ця знахідка дозволила археологам зрозуміти, що вже в кінці V століття до нашої ери по Середземному морю плавали величезні кораблі вантажопідйомністю понад 100 тонн. Хоча, до знахідки, зробленої біля острова Алоніссос, припускали, що їх будівництво було розпочато на кілька сотень років пізніше.

  • Перспективи підводних музеїв

На думку Міністерства туризму, цей музей стане затребуваним місцем для занурень дайверів. В майбутньому планується відкрити для загального доступу й інші місця. Раніше історична спадщина Греції була доступна тільки археологам, а підводне плавання в розважальних цілях знаходилося під забороною майже по всій країні. Влада побоювалася, що дайвери можуть зруйнувати крихкі артефакти, що знаходяться на дні.

Зараз грецька влада зосереджені на розвитку туристичної галузі. У зв'язку з цим пам'ятки, які перебувають під водою, стають доступними. Тим, хто не має навичок занурення під воду і не планує здійснювати їх, доступні екскурсії в наземні центри і музеї, де підводні краси демонструватимуться на екранах.

Підписка на розсилку