Кіпр готовий платити громадянам за сортування сміття

Уряд Кіпру веде активну роботу з покращення екологічної обстановки. Нещодавно острівна держава вирішила повністю відмовитися від поховань твердих відходів на користь їх переробки і утилізації.

Була проведена програма щодо відмови від використання пластикових пакетів і їх заміні на паперові. У квітні почав роботу сміттєпереробний завод. Створена система роздільного збору сміття для подальшої переробки. Раніше всі відходи скидалися в однакові контейнери без попереднього сортування, що ускладнювало процес утилізації. В інших країнах Європейського Союзу система роздільного збору сміття вже добре налагоджена.

«Пандомати»

Кіпрський уряд пішов далі і запропонував населенню отримувати гроші за утилізацію пластикових пляшок. На їхню думку, свідомий підхід людей до сміття дозволить істотно зменшити його кількість на острові.

З ініціативи влади в торговельних центрах незабаром будуть встановлені «Пандомати». У ці апарати потрібно буде опустити порожню пластикову пляшку, щоб отримати за неї невелику грошову винагороду. Ці ж апарати будуть налаштовані і на прийом алюмінієвих банок.

За здачу порожньої тари буде видаватися винагорода в розмірі 8-25 центів. Чим більше пляшок і банок буде здано через «Пандомати», тим вище буде оплата. В даний час вже кілька торговельних мереж Кіпру висловили готовність встановити на своїй території такі апарати.

Перспективи монетизації сортування сміття

Кіпрська влада впевнена, що завдяки грошовій винагороді люди будуть активніше включатися в процес сортування побутових відходів. Він стане для них стимулом. І значно скоротиться кількість пластику та алюмінію в сміттєвих контейнерах. А вміст «Пандоматів» можна буде одразу відправляти на сміттєпереробний завод.

Практично у всьому світі для прийому відходів використовуються автомати. Тільки система взаєморозрахунків застосовується трохи інша. У вартість пляшки або банки з напоєм вже входить заставна сума, яка може бути повернута лише при опусканні тари в автомат. Якщо просто викинути порожню пляшку або банку, то повернути гроші не вийде. Система заставної вартості успішно застосовується в Німеччині, США та Азії.

Підписка на розсилку