Греція посіла друге місце в рейтингу найчистіших пляжів

Як свідчать міжнародні рейтинги, в Греції одні з найчистіших пляжів у світі. Тому можна сміливо вибирати відпочинок на морі і на материковій Греції, і на будь-якому з тисяч її островів в Егейському та Іонічному морях.

В цьому році за результатами оцінки пляжів Греція опинилася на почесному другому місці. Вона є володаркою 530 «Блакитних прапорів». Престижна міжнародна нагорода була вручена 15 маринам і 515 узбережжям. Тільки регіон Халкідіки, розташований на північному сході сучасної Греції, володіє майже сотнею «Блакитних прапорів». 92 пляжі регіону були удостоєні почесного знака.

«Блакитний прапор»

Програма «Блакитний прапор» дозволяє виявити найчистіші пляжі в 47 країнах. Нагорода вручається з 1987 року. Щоб отримати її, марина або пляж повинні відповідати суворим критеріям. Але найпильніша увага звертається на якість води. Навіть якщо всі інші вимоги будуть виконані на найвищому рівні, а вода буде мати незадовільну якість, то міжнародна комісія не прийме позитивне рішення. Важливо і те, що знак видається всього на один рік. По закінченню цього терміну об'єкт знову проходить перевірку.

Засновником проекту є дослідницька економічна організація Foundation for Economic Education. Вона ж виступає і в якості міжнародного координатора проекту. Штаб-квартира фонду знаходиться в Данії. На кожному континенті є її представництва - всього в світі їх 73.

За останній рік Міжнародною комісією було видано понад чотири тисячі нагород. Знак якості отримали 695 гаваней і 3779 узбереж. Цього року представники комісії відзначили найбільший піщаний пляж в Аттиці біля озера Вуьягмені - Акті Вульягмені, найбільшу марину Афін - Алімос і затоку Кемпінг на північному сході Греції в місті Комотіні.

Символ екологічної якості

Організація EIPP є національним оператором програми «Блакитний прапор» на території Греції. Саме вона проводить оцінку пляжів на території країни і дає по них висновки. EIPP існує з 1951 року і є найстарішою природоохоронною організацією в країні.

Греки дуже пишаються великою кількістю міжнародних нагород. На їхню думку, в даний час саме «Блакитний прапор» символізує екологічну якість в світі. До того ж, ця нагорода є найбільш пізнаваною і шанованою в світі. Тому багато туристів вибирають для відпочинку тільки пляжі, які мають високу оцінку міжнародної комісії.

Підписка на розсилку