Доклад ООН: Кіпр на 49 місці за рівнем щастя

Організація Об'єднаних Націй зробила доповідь про рівень щастя в різних країнах. В рамках дослідження було складено рейтинг держав. За підсумками 2019 року Кіпр виявився на 49 місці. З 2018 року острівна держава піднялася на 11 позицій - в минулому році воно було на 61 місці. А роком раніше Республіка Кіпр була на 4 пункти нижче.

Дослідження світового щастя під егідою ООН

Організація Об'єднаних Націй вивчає рівень щастя населення в різних країнах світу, оскільки вважає, що тільки щасливі країни можуть активно розвиватися. Дослідження проводиться в тандемі з відомими економістами: англійцем Пітером Річардом Гренвіллом Лейардом і американцем Джеффрі Девідом Саксом.

Підставою для підготовки доповіді стали результати опитування, проведеного Gallup World Poll. Світовий опитування Gallup існує для того, щоб допомогти змінити світ, з'ясувавши, що думає, відчуває і хоче кожен з 7 мільярдів громадян світу. Респонденти повинні вибрати позначку від 0 до 10, яка б найбільш точно оцінювала якість їх життя. «0» означає, що людина абсолютно незадоволена своїм життям, а «10» - респондент в повній мірі задоволений.

Рейтинг найщасливіших країн світу

Протягом останніх декількох років абсолютним лідером на щастя є Фінляндія. Це показали результати міжнародного дослідження. Другу позицію посіла Данія. На третьому місці розмістилася Норвегія. Ісландії та Нідерландам дісталися четверта і п'ята позиції відповідно.

Відмінною особливістю країн, які стали лідерами по щастю, є високі соціальні показники. Це: високий дохід - в перерахунку внутрішнього валового продукту на душу населення, фіксована висока тривалість здорового життя, чудова соціальна підтримка всіх верств населення, демократія і свобода. Крім цього в них відсутня корупція, що призводить до підвищеної довіри громадян до влади.

На 15 сходинці в рейтингу найщасливіших країн виявилося Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії. За останній рік острівна європейська держава змогла поліпшити рівень щастя населення. У 2018 році, за результатами опитування, Велика Британія займала лише 19 місце. Цю ж позицію вже в 2019 році посіли Сполучені Штати Америки - найгірший показник для країни в рейтингу за всю історію його проведення. А найменше щасливих людей в Південному Судані.

Підписка на розсилку