Корфу: 10 найбільш популярних фактів про острів

Красивий острів Корфу приваблює мільйони туристів із усього світу. І на те є маса причин: розкішна природа, пряна місцева кухня, велика кількість фруктів і морепродуктів, найчистіше море, красиві пляжі і привітні жителі. В архітектурі органічно змішалися венеціанський і англійська стилі з традиційним грецьким і французьким. А ще у Корфу є свої унікальні «фішки».

#1 Свято на честь Ушакова

Звільненням острова Корфу від французьких загарбників керував особисто бравий адмірал Ф.Ф.Ушаков в 1799 році. Місцеві мешканці були вражені хоробростю військового, і він став народним героєм. Щорічно в жовтні проходить свято на його честь.

#2 Сліди французьких колонізаторів в архітектурі

У місцевій архітектурі присутні багато французьких мотивів, оскільки Корфу довгий час перебував під владою Франції. Центральна площа острова - це грецька копія французької вулиці Ріволі. Є на Корфу цілий квартал, збудований у французькому стилі для французької аристократії. Тоді місцеві жителі не мали навіть права заходити на його територію. Зараз він відкритий для всіх і дуже популярний у туристів. Чудові кав'ярні, ароматні пекарні, галереї і велике поле для крикету завжди переповнені відвідувачами.

#3 Екстремальний аеропорт

Посадкова смуга на Корфу розташовується дуже близько до води. Тому при зльоті здається, що літак не встигне зупинитися і з'їде прямо в море. Автострада розташовується буквально в 100 метрах від аеродрому. І всі проїжджаючі повз можуть побачити, як буквально поруч з ними приземляється величезний літак.

#4 Спіридон Триміфунтський

Святим покровителем острова вважається Святий Спіридон, тому кожен другий місцевий чоловік названий його ім'ям. Вважається, що Спіридон захищає жителів острова від голоду і злиднів. І місцеві жителі дотримуються думки, що саме завдяки його заступництву за часів Другої світової війни острів не був зруйнований.

#5 Відголоски «Одісеї»

Про Корфу писав навіть Гомер. Тільки в його творі острів називається Схерія. І, згідно з працею давньогрецького драматурга, острів був домом для народу феакі.

#6 «Мишиний» острів

Поруч із Корфу знаходиться острів Понтіконіссі. Він має форму миші. Місцеві жителі вважають, що він утворився на місці катастрофи судна, на якому Одіссей плив на Ітаку.

#7 Кам'яна ікона

Якщо подивитися на скелі в бухті Ермонес, то можна побачити на них обличчя монахині. Вважається, що кам'яний образ утворився після того, як пірати захотіли вкрасти ікону з храма.

#8 «Кантадес»

Мешканці Корфу є дуже музикальними людьми, тому звідусіль ви будете чути імпровізації і «кантадес» – пісні на 2 або 4 голоси.

#9 Місце кохання

Біля пляжу в Сідарі є невеликий струмок. Щоб знайти своє кохання, достатньо перейти через нього. Так говорить одна з місцевих легенд.

#10 Місцева їжа

Може здатися, що жителі Корфу їдять дуже багато - порції зазвичай величезні. Але насправді вони просто обожнюють відпочивати там, де багато і смачно готують. Гастрономічні заклади майже завжди переповнені відвідувачами. А місцева кухня дуже смачна і різноманітна.

Підписка на розсилку