Ринок нерухомості в Салоніках демонструє стрімке зростання

Рейтинг північній столиці Греції на Аirbnb досяг рівня Афін. І, як результат, ринок нерухомості Салонік показує стійке зростання за останні кілька років. Основна причина позитивної динаміки - реновації. Власники вторинного житла зробили якісний ремонт і виставили оновлену нерухомість на сайті Аirbnb. Що привело до різкого зниження кількості порожніх квартир.

Зростання продажів відзначили в угодах і зі старими будинками. Вони користуються популярністю у жителів Балкан  особливо у сербів. 1 квадратний метр житла в самій Сербії коштує не менше € 1-1,500. А квартири в Салоніках можна знайти по € 12, 25 і 35,000.

Динаміка угод 2017-2019

Відповідно до офіційної статистики по ринку нерухомості, за 2017 рік було здійснено 2000 угод купівлі-продажу. У 2018 році їх кількість збільшилася на 1000. На початку 2019 року Служба оцінки нерухомості в Салоніках відмічає невеликий спад, але ситуація має покращитися з приходом вересня. У цей період спостерігається сплеск бізнес-активності, і кількість переоформлених об'єктів нерухомості істотно зростає.

У даний час придбати квартиру в північній столиці Греції можна приблизно за € 50,000. Істотне зростання цін найближчим часом не прогнозується - ринок буде стабільний.

Роль короткострокової оренди

Поліпшення ситуації на ринку нерухомості обумовлено тим, що власники житла стали активно здавати його туристам і гостям міста. Короткостроковою орендою цікавляться не тільки місцеві жителі-власники вільних квартири, будинку або котеджу, але і іноземні інвестори. Вони активно купують грецьку нерухомість для отримання прибутку.

Основні перспективи

Експерти ринку нерухомості впевнені, що популярність Аirbnb тимчасова. Оскільки витрати на ремонт нерухомості дуже довго окупаються при її здачі в короткострокову оренду. Хоч, на думку фахівців, тенденція «реновація + оренда» привела до значного поліпшення вигляду міста - багато які занедбані і зруйновані будівлі були відновлені та відремонтовані.

Підписка на розсилку