ENFIA: податок на нерухоме майно в Греції стане нижче на 30%

Міністерство фінансів Греції підготувало новий законопроект, який покликаний полегшити податкове навантаження для фізичних і юридичних осіб. Уже до кінця місяця документ буде запропонований парламенту на розгляд. У ньому передбачається 30% зниження податку на нерухоме майно ENFIA* з 2021 року.

Зміни в системі нарахування мита будуть поступовими. Спочатку зменшення складе 20%, а через рік, у 2021 році, податкове навантаження знизиться ще на 10%.

Наслідки для держбюджету

За попередніми підрахунками, в 2020 році через нововведення держбюджет втратить близько € 565 мільйонів. Через рік втрати збільшаться ще на € 285 мільйонів. Відповідно до законопроекту, юридичні та фізичні особи, які в останні роки за кожні 12 місяців користування нерухомим майном платили по € 800, тепер зможуть вносити в казну лише € 640. А з 2021 року ще менше - по € 576.

У законопроекті сказано, що власники великої кількості об'єктів або нерухомості величезної площі, отримають знижку в € 500 в наступному році. Щорічно вони оплачували по € 2500 євро за ENFIA. У 2021 році розмір податку для них скоротиться на 10%.

Коли здійснюється розрахунок

Податок на нерухомість у цьому році розраховується в серпні. Після цього повідомлення про нові виплати отримають усі власники нерухомого майна на території Греції. Сума може бути виплачена за 5 місяців: перша - до кінця вересня, а остання - не пізніше кінця січня 2020 року.

*Приватні особи і компанії, які є власниками будь-яких об'єктів нерухомості в Греції, повинні сплачувати єдиний податок ENFIA. Розрахунок робиться в залежності від ринкової ціни власності, її місця розташування, поверховості, віку будинку і стану фасаду. Юрособи додатково оплачують 0,55% від вартості всіх об'єктів нерухомості, які знаходяться на території Греції і стоять у них на балансі.

 

Підписка на розсилку