- 10: податок ENFIA буде знижений

Уряд Кіріакоса Міцотакіса ініціював зниження податку ENFIA. Міністерство фінансів Греції планує в наступному році ще знизити єдиний податок на майно. В середньому ENFIA зменшиться на 10%. У 2019 він був знижений на 22%.

Податок ENFIA власники платять 5-ма рівними щомісячними платежами: в цьому році перший має бути виплачений у кінці вересня, а останній - в кінці січня 2020 року.

Думки і нова база

Досить багато експертів виступили проти нововведення. Вони вважали, що зниження податкового тягаря для греків обернеться істотними втратами для державного бюджету. Оскільки під критерії скорочення податку потрапляють сотні тисяч власників нерухомості. І уряд Греції виділив додаткові кошти, щоб перекрити втрати.

Раніше підвищення податку було пов'язане з економічною кризою. Зараз ситуація налагоджується, що дозволяє зменшувати податкове навантаження на населення. Одночасно зі зниженням єдиного податку на майно створюється база вартісних коефіцієнтів, з якої буде зрозуміла реальна вартість нерухомості в тому чи іншому регіоні країни.

Податкові бонуси

У профільному міністерстві повідомляють, що крім зниження ставки ENFIA, сектор нерухомості ще чекає підвищення або зниження зонних тарифів у певних областях. У 2019 власники нерухомості, вартість якої не перевищувала €60.000, стали платити менше податків на 30%. Власники нерухомості вартістю до € 200.000 отримали знижку в розмірі 10%.

За підрахунками експертів, власники більш дешевої нерухомості можуть заплатити в цьому році на € 50-70 євро, а дорожчого - на € 100 євро. Уже в 2020 і 2021 роках власники об'єктів, вартість яких перевищує € 200.000, заощадять ще більше. Для них передбачено зниження податку ENFIA на 20% в 2020 році і на 10% в 2021.

Обстановка і ціни на ринку нерухомості

Останнім часом ринок нерухомості в Греції переживає підйом: активно ведеться будівництво нових об'єктів, йде реконструкція багатьох будівель, деякі перебудовуються під нове призначення. Так колишні бізнес-центри модернізуються і змінюють цільове призначення на об'єкти житлового фонду. На тлі підвищення цін зріс інтерес іноземних інвесторів до грецької нерухомості.

Найвища вартість об'єктів житлової та комерційної нерухомості фіксується в центральних районах Афін і в деяких курортних зонах. У 2019 намітилося і зростання орендної плати по всій країні. Десь вартість квадратного метра збільшується швидше, десь - повільніше, але середньостатистичний показник по країні фіксується в межах 9%.

Підписка на розсилку