Кіпр планує вступити в Шенгенську зону

Глава Міністерства закордонних справ Кіпру розповів, що країна ініціювала вступ у європейську зону вільного переміщення. Такий крок Нікос Хрістодулідіс вважає за доцільне в умовах існування буферної зони ООН, яка призводить до розділу Кіпру на дві території, що належать різним державам. Вступ республіки в Шенгенську зону повинен сприяти забезпеченню безпеки людей, які приїжджають в країну.

Мотиви ініціації

Заявка на вступ була подана у вересні цього року. Європейський союз найближчим часом повинен приступити до її розгляду. Цей процес є багатоетапним. Міністр закордонних справ Кіпру вважає, що уповноваженому органу в Європі потрібно якомога швидше приступити до першого етапу розгляду заявки через напруженість, що виникла на зеленій лінії. Так називають буферну зону Організації Об'єднаних Націй, яка фактично ділить острів на частину, що належить Туреччині, і частина, що належить Греції.

Нікос Хрістодулідіс впевнений, що вступ республіки до Шенгенської зони посприяє більшій безпеці іноземних туристів, оскільки буде отриманий доступ до внутрішніх баз даних Європейського союзу. Після того, як ЄС розпочне розгляд заявки, кіпрський уряд перейде до негайного вирішення всіх питань, що залишилися по буферній зоні, щоб якомога швидше врегулювати ситуацію.

У 2013 році в кіпрському Міністерстві закордонних справ говорили, що острів має намір ініціювати процедуру вступу в Шенгенську зону приблизно через чотири роки. В результаті нічого не було зроблено в цьому напрямку. Заявку направили тільки в 2019 році. Відповідно, комісія з Європейського Союзу прибуде на острів не раніше 2020 року. Власне до складу Європейського Союзу республіка Кіпр увійшла в 2004 році. І через чотири роки офіційно приєдналася до зони, де для взаєморозрахунків використовується євро.

Зона Шенген

Шенгенська зона існує понад два десятки років. У ній об'єдналися країни, які дозволяють перетинати свої кордони без проходження паспортного контролю, - всього 26 держав. Чотири з них, а саме Ісландія, Норвегія, Швейцарія і Ліхтенштейн, що не входять до складу Європейського Союзу. Для вступу в Шенгенську зону країна повинна пройти сувору процедуру - заявка на вступ розглядається на п'яти етапах.

Трохи раніше президент Франції виступив з пропозицією щодо реформування Шенгенської зони, оскільки в такому вигляді, як зараз, вона функціонувати не може. Еммануель Макрон вважає, що потрібно виключити деякі країни, і тоді система запрацює належним чином. На думку лідера Франції, Європі необхідно тримати свої кордони і захищати їх, особливо від мігрантів із країн Африки.

Підписка на розсилку