Cosco планує зробити Пірей найбільшим портом у світі

Судноплавний гігант Cosco з КНР має намір зробити великі інвестиції в розвиток Пірейський порту. Зараз представники компанії ведуть переговори з грецьким урядом. Сторонам належить узгодити терміни та умови інвестування.

Зараз Пірейський порт є найбільшим на території Греції. Серед пасажирських портів він посідає 1-е місце в Європі і 3-е в світовому рейтингу. Порт в периферії Аттика входить в ТОП-10 за пропускною спроможністю серед контейнерних портів. Зараз ним керує компанія Piraeus Port Authority. Від столиці до порту менше 10 кілометрів.

Плани КНР і Греції

На даний момент, за попередньою домовленістю, китайська сторона повинна інвестувати € 600 мільйонів, але Cosco має намір збільшити цю суму на € 300 мільйонів, про що і веде переговори. Ці гроші планують використати на будівництво 4-го контейнерного терміналу.

Щоб узгодити умови співпраці прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, зустрічався з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Переговори відбулися в Шанхаї. Після цього президент КНР прилетів до Афін, щоб підтвердити наміри китайської сторони.

За результатами двох зустрічей були схвалені всі проекти Cosco. Перший етап їх реалізації стартує найближчим часом. З'явиться ще один пасажирський термінал і буде істотно розширено круїзний термінал. За ним уже затверджена схема розподілу фінансів і завершений концесійний процес.

Перспективи розвитку порту

Співпраця китайської і грецької сторін дозволить зробити Пірейський порт найбільшим на території Європи. Сі Цзіньпін, наприклад, вважає його «головою дракона». Разом із Кіріакос Міцотакіс лідер Китаю відвідав один з терміналів. Паралельно в грецькій столиці відбулося підписання угоди між міністром судноплавства Греції і представником китайського судноплавного гіганта Сюй Лірона.

Щодо Пірейський порту було підписано ще одну угоду. У ньому були відображені всі нюанси щодо фінансування проекту. Підпис на документі поставив директор PPA S.A., представник Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і Ексімбанку Китаю (China Exim Bank). Відповідно до домовленості сторін, на першому етапі буде виділено для реалізації проекту € 100 мільйонів. Трохи пізніше - ще € 40 мільйонів.

Пропускна здатність Пірейський порту завдяки новому терміналу стане більшою на 3 мільйони контейнерів на рік. За цим параметром він стане абсолютним лідером серед середземноморських портів. Міцотакіс працює над тим, щоб 4-й термінал був схвалений профспілками та місцевими жителями, які працюють в порту.

Підписка на розсилку