Туристична галузь у Греції б'є рекорди по доходах

Банк Греції підбив підсумки перших дев'яти місяців 2019 року, за результатами яких стало зрозуміло, що за прибутковістю в країні лідирує туристична галузь. Надходження від неї склали понад € 16 мільярдів. Якщо в 2018 році ця сума була досягнута за 12 місяців, то в 2019 році - всього 9. Це означає, що турсектор розвивається, а Греція стає більш привабливою для туристів зі всього світу.

Прогнози на кінець року

Якщо темпи зростання туристичної галузі збережуться до кінця року, то, за даними Банку Греції, річний дохід галузі може досягти € 17 мільйонів. Тільки за перші два місяці 2019 року прибутковість туризму зросла на 14% у порівнянні з аналогічними показниками минулого року. Вересень 2019 року за надходженнями від туристичних послуг обійшов цей же період 2018 року на 16%.

Причини зростання прибутковості

Після кризи грецька влада стали серйозно займатися розвитком туристичної галузі, оскільки побачили в ній величезний потенціал. В останній рік середземноморська держава б'є рекорди по турпотоку. Швидкими темпами зростає раннє бронювання турів. І це все на тлі виходу Британії з ЄС, уповільнення економічного зростання в Німеччині та припинення роботи туроператора Thomas Cook. Однак, за останніми прогнозами, Греція зазнає суттєвих втрат від банкрутства компанії - збиток складе € 2,5 млрд до 2020 року. У перекладі на ВВП - 1,4%.

Для збільшення привабливості грецьких курортів робиться все можливе. Будуються нові готелі, дороги і ремонтуються старі, удосконалюється інфраструктура. У курортних містах модернізується система громадського транспорту для зручності туристів.

Дані INSETE

І, як наслідок, стрімко зростає зайнятість у туристичній галузі. Інститут INSETE провів дослідження, яке показало, що в третьому кварталі минулого року в секторі туризму було зайнято 10,6% від усіх працюючих людей в країні. Цей показник вперше дістався до такої високої позначки з 2009 року.

Дослідження дозволило також зрозуміти, що в порівнянні з іншими секторами грецької економіки саме туризм робить найбільший внесок в економічне зростання країни. Він дає величезну кількість робочих місць, що призводить до скорочення безробіття. Зайнятість в туристичному сегменті економіки в літній період 2018 року склала понад 400 тисяч осіб.

Підписка на розсилку