Посвідка на проживання в Греції для інвесторів

Греція є повноправним членом Європейського союзу, Економічного валютного союзу і НАТО і прийняла Шенгенський договір із 1997 року. Грецький паспорт посідає 6-е місце в рейтингу найсильніших паспортів світу, поряд з такими країнами як США, Велика Британія і Швейцарія, і надає безвізовий доступ у 184 країни світу.

Греція вперше надала можливість отримання посвідки на проживання іноземним інвесторам в 2014 році з прийняттям Імміграційного кодексу і соціальної інтеграції (Закон 4251/2014, Урядовий бюлетень (ФЕК) A 80). Спочатку цей привілей було надано «стратегічним інвесторам» та інвесторам у нерухомість, а після останніх внесених поправок (Закон 4605/2019), поширюється на широке коло інвесторів у фінансові і фондові продукти.

Загальна інформація

 1. Удосконалення процесу, усунення бюрократії, процедура, що займає всього один тиждень і вимагає тільки одного візиту інвестора в будь-яку точку Греції.
 2. Без будь-яких обмежень за терміном перебування в країні. Інвестор може перебувати в країні від 0 до 365 днів.
 3. Без залучення влади країни походження інвестора. Не потрібно ніяких документів і, на практиці, компетентні органи країни проживання ніколи не будуть проінформовані про видачу посвідки на проживання інвестору.
 4. Без участі грецьких консульських установ країни проживання. Інвестор в'їжджає в Грецію для подачі заяви по звичайній туристичній візі (Visa type C).
 5. Без додаткових податкових зобов'язань для інвестора при наявності дозволу на проживання.
 6. Безкоштовний доступ до державної системи охорони здоров'я та освіти.
 7. Поширюється на широке коло осіб, оскільки разом із основним інвестором-бенефіціаром посвідка на проживання надається чоловіку/дружині, дітям у віці до 21 року, батькам інвестора і його/її чоловіку/дружині.
 8. Посвідка на проживання видається строком на п'ять (5) років з можливістю продовження до тих пір, поки зберігаються початкові інвестиції.
 9. Період володіння посвідки на проживання враховується при оформленні грецького громадянства. Після семи років безперервного володіння посвідки на проживання інвестор і члени його сім'ї можуть подати заяву на натуралізацію.

За видачу посвідки на проживання через інвестицію в нерухомість (мінімальні інвестиції 250 000 євро)

 1. Інвестування в ринок, що розвивається з великим відсотком прибутку. У 2018 році іноземні інвестиції на грецькому ринку нерухомості збільшилися на 172%, а в 2019 році очікується подальше зростання.
 2. Дуже низька сума інвестицій в порівнянні з іншими європейськими програмами. Орієнтовно в Іспанії і Португалії мінімальна сума інвестицій становить 500 000 євро.
 3. Можливість здачі нерухомості як в звичайну довгострокову оренду, так і в короткострокову оренду через платформи на зразок airbnb, booking.
 4. Гнучкість формування інвестицій: мінімальна сума в 250 000 євро може становити вартість одного або декількох об'єктів нерухомості, в той час як два або три інвестори можуть придбати нерухомість вартістю 500 000 або 750 000 євро і все отримати посвідку на проживання.
 5. Право власності на нерухомість може бути придбана іноземною компанією з видачею дозволу на проживання її акціонеру.
 6. Належність іноземному власнику і його правонаступникам повного права власності як на будову, так і на землю.
 7. З іноземних власників нерухомості не стягується ніяких додаткових податків у порівнянні з місцевими жителями.
 8. Найстарша в Європі система майнового права з повною безпекою угод.

За видачу посвідки на проживання через інвестування в банківські депозити (мінімальна сума вкладення 400 000 євро)

 1. Стабільність валюти та банківської системи. Наявність тільки чотирьох повністю реструктурованих системно значимих банків.
 2. Сучасні банківські продукти з високою прибутковістю.
 3. Особливо низька сума інвестицій в порівнянні з іншими європейськими програмами. Зокрема, в Іспанії мінімальна сума інвестицій складає 1 мільйон євро, в той час як у Великій Британії від 2 мільйонів євро.
 4. Немає додаткового податкового обтяження. Єдина податкова ставка на прибуток становить 15%, яка автоматично утримується банком, і інвестору навіть не потрібні послуги бухгалтера в Греції.
 5. Автоматичний вихід інвестора з програми, оскільки Греція не піддається ніякому контролю за рухом капіталу (capital controls), і в будь-який момент інвестор може перевести суму інвестицій в будь-яку іншу країну.
 6. Нульові функціональні витрати з інвестування, оскільки в процесі не залучені нотаріуси, брокери, бухгалтери, оподаткування капіталу тощо.

Підписка на розсилку