Нова грецька енергетична стратегія

Грецький уряд витратить на реалізацію національної енергетичної стратегії € 44 мільярди, повідомляє Enterprise Greece. Великі вкладення повинні прискорити розвиток екологічно чистих і поновлюваних джерел енергії. І країна планує ще більше зміцнити свої позиції в якості регіонального енергетичного центру.

Новий план стратегії

Спираючись на попередню стратегію, на початку цього року уряд Греції планує збільшити частку відновлюваної енергії до 35% від загального обсягу, що на 4% більше, ніж в 2019 році. Досягти збільшення планується головним чином за рахунок збільшення використання сонячної та вітрової енергії.

Новий план також передбачає і впровадження енергозберігаючих заходів. Буде припинено використання більш брудного палива, особливо, мазуту і бурого вугілля. Цей захід дозволить зменшити викиди парникових газів у країні.

Відповідно до переглянутої стратегії розвитку національної енергетики і кліматичного плану, Греція планує закрити до 2028 року всі свої електростанції, що працюють на бурому вугіллі. При цьому буде збільшена потужність вітрової та сонячної енергії на 800 мегават на рік до 2030 року.

Стратегія розвитку передбачає інвестиції в розвиток джерел відновлюваної енергії в розмірі € 9 мільярдів протягом наступних 10 років - це близько € 900 мільйонів на рік.

Результати модернізації

За останні десять років Греція досягла відчутного прогресу в модернізації енергетичного сектора і утвердилася в якості регіонального енергетичного центру на перетині Європи, Азії та Африки.

У Греції є плани щодо приєднання острова Крит до електромережі материка. Для цього держава готова витратити € 1 мільярд. По всій країні вже зараз ведеться активне будівництво вітряних ферм і особливо на віддалених островах.

Нещодавно був відкритий новий парк вітряних млинів на острові Евія в східному Середземномор'ї, на будівництво якого було витрачено понад € 300 мільйонів. Також було завершено будівництво грецької ділянки Трансадріатичного газопроводу довжиною 878 кілометрів, який дозволить постачати газ із Центральної Азії в Західну Європу. Газопровід потужністю 10 мільярдів кубометрів обійшовся в € 4,5 мільярда.

Влітку було проведено тендер в сфері поновлюваних джерел енергії. За результатами комісія вибрала 23 заявки, відповідно до яких буде побудовано 142,88 МВт сонячних і 179,55 МВт вітрових потужностей.

Грецький уряд прийняв рішення реструктурувати контрольовану державою електрику. У зв'язку з цим державна енергетична корпорація приватизувала газорозподільну мережу.

Підписка на розсилку