Ціни на грецьку нерухомість зросли за 2019 рік

Ринок нерухомості в найбільших містах Греції продемонстрував вражаюче зростання цін у 2019 році. Збільшилася вартість не тільки для покупців, але і для орендарів. Згідно з даними порталів по нерухомості в країні, ринок грецької нерухомості – один із найбільш швидкозростаючих в південній частині Європи. Його найбільш активні учасники - іноземні інвестори, які зацікавлені в отриманні посвідки на постійне проживання (ППП) при покупці нерухомості.

Статистика цін за минулий рік

Найбільше зростання цін в 2019 році було зафіксоване в Салоніках - у 2-му за величиною місті Греції. Середнє зростання цін на нерухомість тут склав 28% в порівнянні з показниками 2018 року.

Афіни не суттєво відстали від Салонік. У столиці зростання цін в середньому склав 27,8%. Місто Пірей посів третє місце - в ньому ціни зросли на 16,3%.

Ціни на оренду також почали стрімко зростати. Очолив список Пірей - 3-е за величиною місто Греції на північно-східному узбережжі затоки Саронікос. У порівнянні з попереднім роком зростання оренди в Піреї склало в середньому 25,2%.

З 19% до 23,1% зросли ціни на оренду на островах Саронічної затоки, на Корфу, в місті Трікала і в центральному та західному передмісті Афін.

Феномен ринку нерухомості

Стрибок 2019 року призвів ціни на нерухомість у багатьох частинах країни до докризового рівня. Але в деяких округах і містах на периферії материкової Греції в минулому році відбулося значне зниження цін. Цьому феномену експерти ринку нерухомості не знаходять раціонального пояснення. Наприклад, в регіоні Гревена в Західній Македонії було зафіксовано зниження на 19,4%, а в регіонах Трікала, Беотія, Фочіс і Драма - на 8,2%.

Раніше найвищі ціни на нерухомість фіксувалися в Афінах. Але в цьому році столиця поступилася позиціями - рекордсменом стали Салоніки. Відповідно до індексу цін на житло за рік зростання середньої вартості склало 6,5%. Тому тим, хто хоче придбати будинок або квартиру в Греції, варто поквапитися - зниження цін не передбачається.

Підписка на розсилку