У Греції введена відстрочка сплати ПДВ на нерухомість

Міністерство фінансів Греції затвердило трирічну відстрочку сплати ПДВ (ФПА в розмірі 24%) на нерухомість. Це дуже важливе рішення для профільного ринку. Заступник міністра фінансів підписав рішення, в якому роз'яснюється порядок надання відстрочки сплати ПДВ. У ньому також описана процедура врегулювання питання тих власників нерухомості, у яких податок вже відняли, але в світлі нових обставин він підпав під дію відстрочки.
 
Мета відстрочки

Змінити порядок сплати ПДВ (ФПА) на нерухомість в Греції Міністерство фінансів Греції вирішило для того, щоб оживити ринок і надати істотні переваги власникам дрібних і середніх об'єктів нерухомості. Відстрочка в поєднанні зі скороченням податку ΕΝFΙΑ (на володіння нерухомістю) і створенням стимулів для модернізації будівель призведе, на думку профільного міністерства, до модернізації будівельної галузі. Очікується, що застосування цього закону призведе до значного поштовху та збільшення продажів нерухомості, які тепер будуть обкладатися тільки податком на передачу права власності (ΦΜΑ), який становить приблизно 3,09%.
 
Зниження податку ENFIA

Уряд Кіріакоса Міцотакіса переглядає податки на нерухомість в Греції. Одним з перших кроків стало зниження податку ENFIA - в цьому році ставку планують зменшити на 10%. У минулому році Міністерство фінансів прийняло рішення про зниження на 22% податку на нерухоме майно. Але цю ініціативу не підтримують багато експертів, оскільки вони впевнені, що зниження податкового навантаження призведе до зниження надходжень до держбюджету. Однак уряд має намір покрити недостачу за рахунок коштів з того державного бюджету.
 
Зростання темпів будівництва в Греції

На тлі поліпшення економічної ситуації в країні активізувалися забудовники, почався підйом національного будівельного ринку. Особливо активно розвивається Аттика - по цьому регіону видано величезну кількість ліцензій на зведення житлових об'єктів. Активізація забудовників викликана підвищеним попитом на грецьку нерухомість з боку іноземних інвесторів. Вони, по-перше, хочуть отримати в якості бонуса до нерухомості посвідку на проживання в країні, а, по-друге, хочуть швидше придбати житло або бізнес-об'єкти, оскільки вартість квадратних метрів грецької нерухомості стрімко зростає.

За даними агентства ELSTAT, під забудову в Аттиці відведено на 200% більше площ, ніж було заплановано, а ліцензій видано на 17% більше. Таке збільшення темпів будівництва в Аттиці викликає занепокоєння у Федерації будівельників Греції. Будівельний бум може привести до надмірної пропозиції на ринку, а воно, у свою чергу, обвалить ціни.

Підписка на розсилку