Греція знову запрошує в країну туристів: без карантину і тестування!

Греція «завмерла» в очікуванні іноземних туристів. Уже з 15 червня в'їзд в країну відпочивальникам можна вважати відкритим. В Афінах впевнені, що мандрівники з 30 «дозволених» країн (а згодом - і з інших, що поповнять список допустимих) позитивно вплинуть на поточну економічну ситуацію.

Нагадуємо, що практично одразу після виявлення перших випадків COVID-19 Греція ухвалила рішення про введення жорстких обмежень на в'їзд. Тоді ж всередині країни закрилися торговельні центри, театри і кінотеатри, ресторани і кафе, готелі і навчальні установи, а також низка інших громадських просторів. Карантинні заходи привели до значного зниження числа людей на міських вулицях. Фахівці кажуть, що в цей період (з 27 лютого поточного року) помітно зменшилася і кількість подорожуючих на поромах і автомобілях. 

На даний момент в ЄС і світі Греція дійсно вважається одним з лідерів серед країн, яким вдалося успішно впоратися з поширенням пандемії. Згідно із загальносвітовою статистикою тут зафіксовано 3203 випадки інфікування. З них 1353 людини вже одужали і тільки 187 випадків завершилося летальним результатом (дані Worldometers на 18.06.2020). При цьому на грецьких островах інфікованих практично не виявлено.

У Міністерстві туризму країни ухвалили рішення про відкриття рейсів для туристів в аеропортах Салоніки і Афін із 15 червня поточного року. У Міністерстві сформували список країн, з яких до Греції на відпочинок зможуть приїжджати люди. Укладений він на основі поточного епідеміологічного профілю кожної країни. Керівництво також активно прислухається до рекомендацій, наданих Комітетом з інфекційних захворювань Греції.

У список включені Фінляндія, Чехія, Словенія, Словаччина, Південна Корея, Німеччина, Австрія, Литва, Китай, Японія, Північна Македонія, Хорватія тощо.

Карантину і перевірок - немає!

Харіс Теохаріс, глава Міністерства туризму Греції, повідомив, що туристи отримають право прилітати до Греції. При цьому людям не проводитимуть тестування, їх не направлятимуть на карантин. Влада країни планує зберегти лише право на вибіркове тестування.

Список «дозволених» країн обіцяють розширити в найближчому майбутньому. Інформація по доданих країнах для в'їзду в Грецію з'явиться до 1 липня 2020. Міністр зазначив, що на даний момент на островах підготовлено 600 ліжкомісць для можливих нових хворих коронавірусною інфекцією.

Також стало відомо, що Греція планує взяти на себе лікування туристів, якщо у тих COVID-19 буде виявлений під час відпочинку. Грецьким готелям вже надані рекомендації щодо того, як діяти при виявленні випадків інфікування. Кожен готель виконує вимогу про наявність лікаря, здатного в екстреній ситуації віддавати вказівки і діяти.

Хворих будуть госпіталізувати на виділені місця в лікарнях. Членів сімей інфікованої людини, найімовірніше будуть переміщати в спеціальні карантинні готелі до отримання результатів тестування. У разі негативного тесту «контактним» туристам дозволять повернутися до свого готелю. Є також імовірність, що контактних людей відправлятимуть на карантин в тому ж готелі, в якому вони відпочивали. У грецьких властей наразі немає єдиного 100% вирішення цього питання. Єдине, в чому впевнені напевно: оплачувати лікування туристів Грецька держава обіцяє за свій рахунок. Йдеться про оплату проживання і харчування на час лікування, в тому числі. Єдине, що людині, яка захворіла всередині країни і в зв'язку з цим затрималася на період лікування, доведеться за свій рахунок перебронювати квитки для вильоту.

Підписка на розсилку