Кіпр має намір вийти з кризи за допомогою "золотих паспортів"

Парламент Кіпру вивчає можливість зміни закону про надання громадянства іноземцям. Відповідно до запропонованих поправок, громадянство може надаватися мільйонерам, які беруть участь в інвестиційній програмі. Керівництво Республіки Кіпр сподівається, що такий крок допоможе країні вийти з кризи, яка виникла через пандемію коронавірусу.
 
10 червня поточного року урядовці вже схвалили ці поправки. Мета даних змін полягає в усуненні наявних прогалин в законодавстві. Після введення поправок можливість вручати паспорт Кіпру заможним іноземцям буде прописана в законі більш чітко.
 
Паспортна програма почала діяти в цій країні ще до коронавірусу. З її допомогою вдалося залучити інвестиції в економіку на суму 6,5 млрд євро. Це інвестування в нерухомість Кіпру, а також участь в різних проктах. Влада країни сподівається додатково залучити 1 млрд євро. Причому передумови для цього є, оскільки ще близько 800 людей бажають отримати кіпрське громадянство.
 
Всього з 2013 року за цією схемою було видано приблизно 4 тис. паспортів. Однак діючі механізми все одно потребують поліпшення.
 
Зміни
 
У новому документі змінені правила роботи посередників, які допомагають іноземним мільйонерам. Там прописані обов'язки компаній і приватних осіб, які надають такі послуги. За порушення в цій сфері тепер штрафують до 350 тис. євро. Для посередників створять спеціальний реєстр, а їх діяльність буде контролюватися наглядовим органом.
 
Згідно з новим документом, іноземних громадян можуть автоматично позбавляти «золотих паспортів» у певних випадках. До таких належать потрапляння під санкції, оголошення в міжнародний розшук, тюремний термін на 5 років і більше, а також порушення умов надання громадянства. Паспорт можна буде автоматично анулювати протягом 10 років з моменту його видачі. Причому при виникненні зазначених вище порушень громадянство, отримане в рамках цієї програми, віднімається і у членів сім'ї іноземного мільйонера.
 
29 червня перед депутатами виступив голова МВС Кіпру Нікос Нуріс. Він роз'яснив парламентаріям зміст нового документа і відповів на актуальні питання. Тепер поправки знаходяться в стадії розгляду. Уряд країни сподівається, що документ незабаром буде схвалений депутатами.

Підписка на розсилку