Цінні знахідки в Греції: будували метро - знайшли артефакти

У Греції археологи виявили цінну знахідку. Вони натрапили на залишки стародавнього водоводу та тисячі інших артефактів. Цікаво, що все це було знайдено не в ході археологічної експедиції, а під час робіт із реконструкції гілки метро.

За даними видання Greek Reporter, роботи з будівництва метро проводилися на ділянці, що сполучає столицю Греції Афіни з Піреєм. Несподівано виявлений "скарб" виявився цінним, а артефакти - вельми різноманітними.

Крім акведука (так греки називали систему водопроводу), також були виявлені кілька підземних колодязів і залишки розкішної підлоги з каменю, який, швидше за все, належить до періоду класичного еллінізму. Також знайдено багато керамічних посудин (на деяких навіть зберігся орнамент, елементи прикрас), різні скульптури, побутові предмети, в тому числі з дерева.

Повідомляється, що знайдені об'єкти будуть доступні не тільки вченим, але і широкій громадськості. Копії та фотографії артефактів будуть об'єднані в експозицію. Звичайно, виставити на огляд публіки всі знахідки не вийде - їх тисячі! Розмістити їх на одному майданчику просто неможливо. Експонуватися будуть найбільш цікаві предмети. Виставку планують обладнати на станції метро в Піреї. Наразі станція "Театральний музей" не функціонує, оскільки будівельні роботи ще тривають.

Як розповів Георгас Пеппас, один з археологів, який брав участь в розкопках, зібраний археологічний матеріал претендує на те, щоб називатися найбільш значущим за всю історію досліджень. Більш серйозних за масштабами розкопок в Піреї ніколи не проводилося. Хто б міг подумати, що саме будівництво метро дасть такий ґрунт для археологічних і історичних досліджень!

Однією з найцінніших вчені назвали знайдену на дні прадавнього колодязя статую Гермеса з дерева. На жаль, статуя не збереглася повністю - немає голови. Що, втім, не дивно - вона стільки століть пролежала в надрах землі!

Що стосується стародавнього водопроводу, проаналізувавши знахідку, археологи прийшли до висновку, що його греки використовували за часів Римської Імперії і закинули в період набігів готів. Цілком ймовірно, до цих навал система використовувалася для подачі води в Афіни.

Варто відзначити, що не дивлячись на виявлені археологічні знахідки, будівництво метро не було зупинено. Археологи і метробудівці змогли домовитися і працювали за визначеним розкладом. В результаті плани з будівництву метро не були зірвані, а історична спадщина гідно оцінений.

Фото: Athens-Macedonia News Agency

Підписка на розсилку