У Греції святкують Успіння Пресвятої Богородиці

З 1 серпня всі православні християни в Греції готуються до великого свята - Успіння Пресвятої Богородиці. Щорічно його з великим трепетом відзначають по всій країні 15 серпня - у відповідності з григоріанським календарем. З приїздом греків з колишнього СРСР цю подію стали також широко святкувати і 28 серпня - вже за юліанським (старому) календарем.

Успіння Богородиці - дуже значиме релігійне свято в країні. Його навіть називають «Літнім Великоднем», а сам місяць серпень - місяцем Панагії (тобто Пресвятої).

З 1 серпня віряни традиційно починають дотримуватися посту і продовжують це робити до 15 серпня - дня, коли Божа Матір усопла. Тисячі християн приходять до храмів, щоб взяти участь у хресній ході, яку очолюють чудотворні ікони. Люди так висловлюють свою віру і просять у Богородиці посередництва перед Господом, моляться про порятунок своїх душ. Адже згідно з церковним вченням Матір Божа, перш ніж зійти на небеса, обіцяла завжди піклуватися про світ, стати посередницею між людьми і Своїм Сином.

Крім того, образ Богородиці для греків має і національне значення. Він нерозривно пов'язаний з національно-визвольною боротьбою цього народу проти турецького панування. 25 березня 1821 р почалося повстання, яке звільнило державу від ярма Османської імперії, а воно тривало цілих чотири століття.

Висловлюючи свою любов до Божої Матері, греки давали їй різні імена. Безліч паломників поклоняються своїй заступниці в храмах, розташованих по всій країні. У центрі ж святкових урочистостей завжди знаходиться Панагія з о. Тінос. Вона зображена на чудотворній іконі «Велика радість».

З благоговінням шанують Матір Ісуса Христа і в інших місцях Греції: горі Верміон, монастирі Панагії в Мікрокастро, селах Вітса і Цепеловов, островах Аморгос і Лесбос та ін. При цьому в кожному населеному пункті є свої звичаї святкування: наприклад, десь влаштовуються національні танці, гри на музичних інструментах, люди вирушають у храм на човнах, а на зворотному шляху влаштовують змагання (хто швидше причалить до берега). У всьому світі знають храм на острові Кефалонія. Тут в свято Успіння щорічно з'являється безліч змій, які наповнюють святе приміщення. Їх кількість зростає з кожним роком. За переказами, в давнину на цьому місці був старовинний монастир Панагії. І під час нападу піратів черниці попросили Божу Матір перетворити їх в плазунів, щоб не опинитися в руках лиходіїв.

Підписка на розсилку