Отримання посвідки на проживання в Греції. Golden Visa. Статистика

«Золота віза» в Греції є найбільш доступною в ЄС. Її отримання передбачає лояльні вимоги до нерухомих об'єктів і складу родини претендента, при цьому статус видається в максимально короткі терміни. Понад 23 тисяч іноземних громадян вже придбали посвідку на проживання в цій країні за рахунок майнових угод. До переваг даної програми відноситься можливість здавати в оренду придбану нерухомість Греції, тут не передбачаються безповоротні платежі. ППП держава видає на 5 років, а в перспективі вона може перетворитися в громадянство.

Golden Visa стала видаватися в 2013 р. і зарекомендувала себе як успішний проєкт. Так, в 2014 р. ППП отримали 723 особи, а до липня 2020 року це число склало вже понад 23 тисяч (інвестори з членами їх сімей). При цьому лідерами серед тих, хто претендує на Golden Visa, є громадяни Туреччини, Китаю та Росії. Імміграція в Грецію дає їм можливість отримати доступ без візи в ЄС.

Програма має поріг входу. Це мінімальна ціна об'єкта (або об'єктів), який потрібно купити, щоб розраховувати на ППП в Греції. Вона становить 250 тисяч євро (менше, ніж в інших державах ЄС). У заяву дозволено включити членів сім'ї.

ППП видається на п'ятирічний період, він може пролонговуватися необмежену кількість разів. Головне, щоб нерухомий об'єкт перебував у власності.

Хто може отримати ППП, окрім інвестора

Спільно з інвестором на ППП можуть претендувати такі його родичі:

1. Чоловік (дружина).

2. Батьки будь-якого з подружжя незалежно від віку.

3. Спільні діти, які не досягли 21 року і не перебувають у шлюбі. Коли дитина недієздатна і знаходиться під опікою, то вона разом із інвестором включається в заяву, якою б вона не була віку.

 

Права та обов’язки

Власники ППП набувають такі права і обов’язки:

1. Жити в державі. Причому необов'язково перебувати тут певну кількість днів, а також стати податковим резидентом.

2. Можливість відвідувати за шенгенською зоною інші країни без оформлення відповідних віз, жити в них в межах 90 днів кожні пів року.

3. Право на доступ до державних медичних послуг в Греції

4. Право на безкоштовне навчання в школах, вишах Греції.

5. Право на купівлю та реєстрацію автомобіля або катера.

 

Даний ППП не надає інвестору, а також членам його сім'ї права працювати за наймом. Однак дозволяється здавати нерухоме майно в оренду, що дозволяє отримувати пасивний дохід.

Нижче можете ознайомитися зі статистикою отримання ВНЖ в Греції через покупку нерухомості з 2014 по липень 2020 року.

 

 

 

Джерело: Міністерство імміграції

Генеральний секретаріат імміграційної політики

Дата: 06.07.2020

Підписка на розсилку