Кіпр змінює умови отримання "золотої візи" - громадянства за інвестиції

У кіпрське законодавство з міграції внесені деякі зміни, які торкнулися також і пункту «золотої візи». Відтепер умови лояльності по швидкому наданню громадянства іноземцям, які повинні були виконати ряд умов, уточнені.

Так, якщо раніше в благодійні фонди країни, список яких чітко регламентується урядом, необхідно було внести 150 тисяч євро, то після прийнятих змін ця сума збільшилася на чверть і становить на сьогоднішній день 200 тисяч євро.

Так звані особи, які політично значимі і перестали обіймати свою посаду більше ніж рік тому, можуть брати участь в програмі за умови, якщо доведуть легальність отримання своїх грошей. До даної категорії відносять діячів, які очолювали державу або уряд, керівників партій і рухів, працівники судової системи вищої ланки, офіцери і так далі.

Уточнено поняття неповнолітньої дитини - це дитина у подружжя, вік якої становить до 18 років, яка не перебуває в шлюбі.

Згідно з цими змінами, батьки чоловіка або дружини головного заявника отримали можливість взяти участь в статусі залежних заявників. Щоб отримати «золоту візу», вони повинні набути додаткову нерухомість в країні, яка коштує € 500 тис. (+ ПДВ) і більше. Це можна зробити спільно, об'єднавшись з кількома сім'ями.

Нові правила прописують необхідну умову: основний заявник повинен надати довідку про те, що не має судимості.

Внесено зміни і до пункту про працевлаштування місцевих громадян. Якщо раніше інвестор повинен був забезпечити роботою 5 громадян Кіпру, то тепер необхідно влаштувати на роботу 9 осіб.

Що стосується інших правил програми, то вони залишилися такими, як і раніше.

Ось основні шляхи, по яких може бути отримано громадянство Кіпру:

  • Придбання об'єктів нерухомості на суму від € 2 млн.
  • Інвестування в будь-яку фірму, що працює в країні, коштів на € 2 млн і вище.
  • Інвестування в галузь судноплавства суми в € 2 млн. Ці гроші можна вкласти і в альтернативні фонди.
  • Передбачена також гнучка комбінація зазначених варіантів, які в кожному конкретному випадку розглядаються індивідуально.

Крім цього, інвестори повинні здійснити додатковий благодійний внесок. Інвестори зобов'язані протягом 5-ти років зберігати інвестиції. Що стосується головного заявника, то він довічно повинен володіти житлом на Кіпрі, яке коштує не дешевше € 500 тис.

Підписка на розсилку