Греція спростила оподаткування для нових резидентів-інвесторів

В рамках найбільшої за всю історію країни податкової реформи Греція пропонує податкові пільги для фізосіб, готових вкладати кошти в економіку цієї країни. На думку уряду, зміна норм оподаткування приверне до Греції інвестиції, зробить фінансовий клімат більш сприятливим для підприємців, а поповнення бюджету - більш прозорим і стабільним.

Греція вводить привабливу схему прибуткового податку для фізичних осіб, які хочуть змінити податкове резидентство на грецьке.

Ця схема розроблена в статті 5A закону 4172/2013 про альтернативне оподаткування доходів, одержуваних за кордоном фізичними особами, які переносять своє податкове резидентство в Грецію.

Загальний рівень ставок податків в Європейському союзі

Податок на прибуток фізичних осіб в % (максимальна ставка)

 

Умови застосування положень статті 5А закону 4172/2013 і необхідні підтверджуючі документи:

  • Згідно з пунктом 6 статті 2 закону 4172/2013 незалежно від розміру прибутку, отриманого за кордоном, у резидентів є можливість платити фіксований річний прибутковий податок, який складає 100 000 євро. Ще більш вигідним оподаткування в Греції стає, якщо резидентами стають декілька членів сім’ї: участь кожного близького родича в програмі обійдеться всього в 20 000 євро на рік. Під «родичами» розуміється чоловік/дружина і родичі або діти по прямій лінії. Фізичні особи, які украли договір про спільне проживання, прирівнюються до осіб, які перебувають у шлюбі. Про доходи, отримані за кордоном, звітувати не потрібно, як і платити з них окремі податки.
  • Обов'язкові умови для участі в програмі - це інвестиції в економіку Греції і недавній перехід в податкові резиденти цієї країни. Конкретні вимоги такі. Людина не повинна бути податковим резидентом Греції протягом попередніх семи (7) з восьми (8) років до зміни свого податкового резидентства. Крім того, вона повинна почати інвестицію в грецьку економіку в сумі не менше 500 000 євро, і завершити її протягом 3 років після подачі заявки. В якості інвестора може виступати як фізична, так і юридична особа, контрольний пакет акцій якої належить заявнику. Вимога інвестиції на конкретну суму не застосовується, якщо у заявника є вид на проживання в Греції для інвестиційної діяльності відповідно до положень статті 16 L. 4251/2014, яка діє в даний час.

 

Заявки на право вважатися податковим резидентом із найближчого фінансового року податкова адміністрація приймає до 31 березня - останнього числа поточного фінансового року. Заявник отримує схвалення, якщо виконані обидві обов'язкові вимоги. Після цього протягом 30 днів він повинен сплатити всю суму прибуткового податку єдиним платежем. У другий і подальші роки особливого податкового режиму необхідно вносити суму податку в грецький бюджет до останнього робочого дня липня, обов'язково одним платежем.

Перевірка умови пункту а' параграфа 1 цієї статті, тобто податкового резидентства фізичної особи за кордоном протягом семи (7) років з попередніх восьми (8) років до перенесення податкового резидентства в Грецію, здійснюється на підставі архівів, що зберігаються в податковій службі.

Зокрема, якщо платник податків запитує первинно отримання ІПН, або якщо він фігурує в архівах податкової інспекції в якості іноземного податкового резидента протягом семи (7) з попередніх восьми (8) років до подачі заяви про перенесення його податкового резидентства, не потрібно подання підтверджуючих документів

Для підтвердження статусу «родич», якщо це не виходить з архівів податкових органів, необхідно надати довідку, сертифікат або будь-який документ з вітчизняного або іноземного державного органу.

Для перевірки умови пункту а' параграфа 1 цієї статті, застосовуються положення спільного міністерського рішення міністрів фінансів, розвитку та інвестицій, якими визначаються прийнятні категорії інвестицій, їх термін утримання в Греції, процес підтвердження інвестицій, моніторинг утримання інвестицій та будь-які інші необхідні деталі. Якщо мова йде про фізичну особу, яка отримала посвідку на проживання категорії інвестиційна діяльність в Греції, згідно з положеннями статті 16 закону 4251/2014 досить пред'явлення даної посвідки на проживання.

Вищесказане відноситься до заяв на застосування положень статті 5A закону 4172/2013, поданим протягом 2020 року та наступних, і стосуються перенесення податкового резидентства за 2020 рік і наступні. Інвестиції, необхідні для застосування положень статті 5A закону 4172/2013, повинні бути здійснені з моменту вступу в силу цих положень (тобто з 12-12-2019, дати публікації закону 4646/2019).

Підписка на розсилку