Міжсезонні розпродажі в Греції: коли, де, по чому?

Двічі на рік Греція проводить масштабні розпродажі, на яких можна за спеціальною ціною купити абсолютно все, від одягу і взуття до побутової техніки і продуктів харчування. Такі акції діють восени і навесні, в період міжсезоння, коли всі без винятку торговельні об'єкти знижують вартість товарів. Осінні розпродажі в Греції стартують з 1 листопада і триватимуть 15 днів.

У цей час для багатьох магазинів встановлюються особливі правила торгівлі. На цінниках обов'язково повинні бути вказані стара і нова ціна на товари, а також за бажанням - розмір дисконту, тобто сума, яку може заощадити покупець. Також торговельні об'єкти отримують можливість на свій розсуд працювати в неділю, рекомендований графік - з 11 до 18 годин. Втім, його можна регулювати залежно від спеціалізації магазина і побажань колективу. Також регулюються дати проведення міжсезонних розпродажів, це можуть бути не тільки перші два тижні останніх весняного і осіннього місяця. Якщо на місцевому рівні до закону «Про проміжні розпродажі» в частині планування акцій виникають питання, дати рішенням органів самоврядування переносяться з таким розрахунком, щоб всім було зручно - і продавцям, і покупцям.

Наприклад, в Салоніках осінні розпродажі триватимуть не 15, а 14 днів, з 1 по 14 листопада. Рекомендація працювати в неділю при цьому залишається в силі - торговельним об'єктам пропонується відкрити осінні розпродажі в Греції з недільної акції 1 листопада, яка почнеться практично у всіх магазинах міста в 11 ранку. Час обрано не випадково - до цього моменту якраз закінчуються недільні служби в храмах і парафіяни починають розходитися по домівках. Природно, по дорозі вони зможуть зайти в будь-який торговельний центр і придбати речі зі значними знижками.

Міжсезонні розпродажі в Греції не є засобом для отримання надприбутку, оскільки за ціноутворенням ретельно стежить Міністерство фінансів Греції. Точніше, його регіональні представництва на місцях. Це означає, що трюк з різким підвищенням ціни на одяг за тиждень до розпродажу з подальшим оголошенням знижки тут не проходить. Більш того, за спроби шахрайства такого роду власники магазинів можуть бути оштрафовані на великі суми. На розпродаж не виставляється недоброякісний товар, з дефектами і з термінами придатності, що закінчуються - за такі махінації теж передбачені штрафні санкції.

Тому покупки в Греції під час міжсезонних розпродажів абсолютно безпечні - люди знають, що не будуть обмануті, і використовують шопінг для реальної економії грошей. Багато сімей спеціально чекають міжсезоння, щоб придбати дорогу побутову техніку або автотранспорт, які не можуть дозволити собі без знижок, що доходять часом до 60-70%.

Підписка на розсилку