Європейський фонд дає грант на «сонячні дахи» на Кіпрі

Перший проєкт, який буде профінансований Європейським фондом на Кіпрі після пандемії - установка сонячних батарей на дахах будинків.

Субсидії від держави на заміну старої покрівлі і установку нових сонячних панелей виділялися і раніше. Величина гранту на сьогодні становить приблизно 1000 євро. 17000 будинків на Кіпрі були вже забезпечені сонячною енергією. За даними Міністерства, до 500 малозабезпечених сімей і понад 1000 домогосподарств отримали безоплатні субсидії в 2020 році.

Завдання уряду - збільшити ці показники в 3-4 рази і охопити 50% всіх житлових будинків на Кіпрі.

Уряд Кіпру чекає схвалення програми від Європейської комісії. Якщо заявка буде схвалена, то проєкт стане одним із перших, хто отримає фінансову підтримку з фонду.

Є й інші значущі проєкти в сфері енергетики, які претендують на право змагатися за гранти від Європейського фонду.

Сьогодні це такі напрямки, як:

  • реформи в сфері оподаткування, спрямовані на підвищення значущості збереження природних ресурсів та екологічної безпеки;
  • інвестиції в програми з реалізації економного використання енергетичних ресурсів для будівель різного призначення;
  • розвиток систем збереження енергії;
  • впровадження енергоефективних методів опалення та охолодження;
  • поширення інтелектуальних комунікацій.

Пріоритетний напрям сьогодні - підвищення енергоефективності будівельних споруд і житлових комплексів.

Кіпр, поряд із іншими державами Європейського союзу, повинен до 2050 року мінімізувати викиди парникових газів. Застосування енергії сонця допоможе наблизитися до цієї мети.

Сьогодні на острові тільки 13% енергії отримують з поновлюваних ресурсів. У 2018 році загальний обсяг такої енергії склав 452,01 ГВт-год на рік.

"Зелена угода» ЄС націлена на вирішення проблем із екологією за допомогою скорочення викидів діоксиду вуглецю на 40 і більше %.

На думку експерта дослідницького інституту, Йоргоса Георгіу, Кіпр має один із найвищих потенціалів в Євросоюзі. Таким чином, острів сьогодні - це те місце, де є всі умови для становлення сонячної енергетики. Кіпр може задати напрямок розвитку для всієї Європи.

Йоргос Георгіу також зазначив, що в недалекому майбутньому з'явиться "розумна" електромережа, яка забезпечить двосторонній потік енергії. Така мережа, за допомогою інформаційних технологій, буде збирати потрібну інформацію та згодом дозволить підвищити енергоефективність.

Підписка на розсилку