Грецький острів Алонісос визнали одним із кращих у світі курортів для екотуризму

National Geographic Traveler - авторитетний журнал, присвячений подорожам, опублікував ТОП-8 сталих туристичних напрямків на 2021 рік.

Алонісос - один з островів архіпелагу Північні Споради увійшов до вісімки кращих напрямків у світі, де успішно реалізується на практиці головний принцип концепції сталого розвитку: природокористування, що не приводить до деградації ресурсів, оскільки для відновлення і охорони останніх використовується частина вигод від його розвитку.

Разом із грецьким островом у список, складений National Geographic Traveler, увійшли флагман сталого розвитку серед європейських міст - столиця Данії Копенгаген, Коста-Ріка - одна з найменших держав Центральної Америки, головне місто Фінляндії Гельсінкі, Денвер - найбільше місто американського штату Колорадо, група островів в Тихому океані Нова Каледонія, центральноафриканська держава Габон і найтепліше місто Німеччини Фрайбург.

Нагадаємо, National Geographic щорічно складає рейтинг «найкращих місць, які прагнуть зберегти природні чудеса нашої дорогоцінної планети». Для того, щоб потрапити в цей список, території повинні відповідати найсуворішими критеріями в частині сталості просування екологічно чистих напрямів.

Острів Алонісос в західній частині Егейського моря потрапив у ТОП завдяки так званому «Парфенону кораблетрощ» - першому грецькому підводному музею з уламками артефактів V століття до нашої ери. На глибині 28 метрів біля берега острова поховані тисячі амфор - вважається, що це вантаж затонулого тут стародавнього торгового корабля під назвою Peristera, що перевозив судини з вином з Халкідіки на острів Скопелос.

Підводний музей представляє величезний інтерес для любителів підводного плавання - з серпня по жовтень він відкритий для відвідувань сертифікованими дайверами-любителями. Ті, хто не вміє пірнати, можуть досліджувати «кладовище амфор» за допомогою віртуальної експозиції в Центрі інформації і розвитку обізнаності населення Алоніссос.

У контексті екотуризму особливу роль відіграє той факт, що підводний музей розташований на території Національного морського парку Алонісос - найбільшої охоронюваної морської території в Європі. Парк, розташований уздовж східного узбережжя Греції, був утворений в 1992 році для захисту Східноєвропейського тюленя. Поява цього об'єкта допомогло мінімізувати вплив людини на місцеву екосистему, захистити унікальну природу і зберегти унікальний підводний археологічний пам'ятник.

Підписка на розсилку