Завдяки новому оптоволоконному кабелю на Кіпрі скоро з'явиться швидкісний інтернет

Завдяки новому кабелю, який прокладуть по дну Середземного моря, швидкість інтернету на острові Кіпр зросте в кілька разів. Реалізацією масштабного проєкту під назвою «Арсіноя» буде займатися найбільший на Кіпрі оператор мобільних і телекомунікаційних послуг компанія «Cyta».

Новий оптоволоконний кабель зв'яже Кіпр із Францією та Єгиптом, завдяки йому суттєво покращиться швидкість інтернет-з'єднання на острові і якість роботи хмарних додатків і сервісів. «Арсіноя» також сприятиме перетворенню Кіпру в міжнародний телекомунікаційних хаб, в своєрідний міст між Сходом і Заходом, збільшуючи можливості для бізнесу. Необхідні для запуску проєкту дозволи від Міністерства транспорту, комунікацій та громадських робіт вже отримані, компанія «Cyta» приступить до його виконання найближчим часом. Представники підрядника обіцяють, що використовувати кабель у комерційних цілях можна буде вже з початку 2022 року. Точка заземлення системи на Кіпрі буде розташовуватися в Героскіпу, на південно-західному узбережжі острова.

За словами Янніса Карусоса, міністра транспорту, комунікацій та громадських робіт Кіпру, в інтересах держави всіляко підтримувати формування та модернізацію інфраструктури, яка посилить сектор телекомунікацій та, як результат, пов'язану з цим економічну діяльність в країні. Він також зазначив, що це особливо важливо, враховуючи, що цей проєкт призведе до збільшення експорту послуг і посприяє підвищенню стратегічного значення Кіпру в економічному і політичному плані. З огляду на те, що нова телекомунікаційна мережа буде використовуватися також і сусідніми державами, безсумнівна економічна вигода для острова очевидна.

При створенні підводного оптоволоконного кабельної системи «Арсіноя» будуть використані сучасні інноваційні технології, які дозволять зробити її максимально надійною і довговічною. Як зазначив головний виконавчий директор компанії «Cyta» Андреас Неоклеус, вкладення коштів у міжнародну інфраструктуру і одночасний розвиток оптоволоконного з'єднання Cyta Fiber і мережі 5G в межах острова є необхідною умовою для успішної інтеграції Кіпру в глобальну електронну екосистему, без чого неможливо його стабільний розвиток. Він окремо подякував міністру Карусоса за всебічну підтримку проєкту.

Підписка на розсилку