На Кіпрі знизяться ціни на електрику

Щорічно середньостатистична кіпрська сім'я витрачає на електроенергію приблизно 10% сукупного доходу або більше 1500 євро. У платіжках кіпріотів графа за електроенергію ось уже багато років вважається однією з найбільш значущих, оскільки за світло щомісяця вони віддають від 100 до 150 євро. Ситуація може змінитися в найближчому майбутньому, коли витрати електроенергії знизяться за рахунок переходу на природний газ.

Сьогодні Кіпр лише частково газифікований, багато фізичних і юридичних осіб використовують в якості основного джерела енергії електрику. Однак в Міністерстві енергетики, торгівлі і промисловості вважають, що часткова відмова від електроенергії дозволить приблизно на 15-20 відсотків скоротити плату за комунальні послуги і істотно знизити собівартість продукції багатьох підприємств. Сприяє реалізації цього плану той факт, що на шельфі Кіпру є родовище природного газу, розробку якого планується почати в 2020 році.

Вже зараз за підтримки Євросоюзу Кіпр розпочав будівництво плавучого бункера для зберігання зрідженого газу. Також у острова з'явиться свій газовий термінал і установка для видобутку одного з найдешевших і екологічно чистих видів палива. На екологію остров'яни роблять особливий наголос, так як Кіпр - відомий міжнародний курорт, значна частина прибутку якого доводиться на туристичну галузь. Однак з введенням газового терміналу і початком видобутку цього виду палива пріоритети в економіці Кіпру можуть змінитися. Експерти не виключають, що перехід підприємств на природний газ може стати потужним поштовхом для розвитку тих напрямків у бізнесі, які раніше вважалися малоперспективними.

Кіпр і раніше робив спроби знизити витрати на електроенергію, виробництво якої на острові обходиться занадто дорого. Так, місцеві жителі намагалися використовувати альтернативну енергетику, встановлюючи вітряки і сонячні батареї, але без належної підтримки на державному рівні відмовилися від подібних проєктів. У 2019 на Кіпрі була побудована перша приватна електростанція, однак і вона не вирішила проблему зниження собівартості електрики, хоча і вплинула на демонополізацію цього сегмента ринку. В результаті уряд ухвалив рішення диверсифікації енергетики, що дозволить вирішити одразу кілька проблем економічного та екологічного характеру.

Підписка на розсилку