Зростання цін на нерухомість у Греції

Пандемія коронавірусу, безумовно, створила певну кризу на ринку нерухомості Греції. Але це більше торкнулося угод у сфері оренди. А тим, хто бажає купити нерухомість у Греції слід знати, що ціни на ринку не тільки не знизилися, а й продовжують активно зростати.

Інформація, отримана від відділу статистики Банку Греції, свідчить про те, що вартість квартир і апартаментів по країні в середньому збільшилася на 3,2%, якщо порівнювати з відповідними показниками за 2019 рік. Із початку 2020 вартість житлової нерухомості Греції в середньому збільшилася більш ніж на 4,5%. І це незважаючи на той факт, що за 2019 рік ціни вже встигли вирости на 7,2%. Пропонуємо розглянути ситуацію більш детально.

У період з липня по вересень 2020 роки нерухомість у новобудовах (будинках, зведених протягом останніх п'яти років) подорожчала на 4,2% в порівнянні з аналогічним часовим періодом 2019. На вторинному ринку спостерігається помірне зростання - його показники склали 2,6% по країні. Для довідки: за минулий рік зростання цін на квартири в нових будинках склав 7,7%, в старих (побудованих до 2015) - 6,9%.

Дані по різних регіонах країни

Якщо детально аналізувати карту, не можна не звернути увагу, що найвищий стрибок цін на нерухомість в Греції спостерігається в Афінах. Тільки за останній квартал поточного року квадратні метри тут подорожчали на 5,6%. Трохи нижче показник приросту в Салоніках - він становить лише 4,3%. У менш затребуваних регіонах вартість житла зростає менш помітно - ціни збільшилися в середньому на 1,5%.

У невеликих містах можна купити нерухомість в Греції за зниженою ціною - вони зменшилися на 0,3%. Варто відзначити, що пандемія все ж «дала про себе знати». У 2019 в порівнянні з даними за 2018 рік у зазначених вище регіонах спостерігався наступний приріст:

  • в Афінах  на 10,5%;
  • в Салоніках  на 6,9%;
  • в інших курортних регіонах  на 4,5%;
  • в невеликих містечках  на 3,7%.

Середньорічний приріст цін на житлові об'єкти становить на цей час 7,4%. Середньоквартальний приріст цін за 3 квартал 2020 року (у порівнянні з 2019) і 3 квартал 2019 року (у порівнянні з 2018) залишився незмінним і досяг показника в 3,4%. Досліджувався ринок великих і середніх міст країни. Зазначені дані свідчать про те, що інвестиції в Греції в житлову нерухомість як і раніше залишаються вигідними для інвесторів і тих, хто планує обзавестися квадратними метрами в одній із країн ЄС. 

Джерело: Банк Греції

Підписка на розсилку