Самоізоляція для тих, хто прибув до Греції скоротилася до трьох днів | Інші зміни

Офіційний представник уряду Греції Стеліос Петсас з міністром розвитку та інвестицій Адонісом Георгіадісом повідомили про зміну роботи ринку в країні в новорічні свята. У багатьох сферах очікується полегшення заходів соціальної ізоляції.

Істотне послаблення карантинних заходів буде стосуватися тих, хто прибуде до Греції з-за кордону з 18 грудня 2020 року по 7 січня 2021 року. Для них час профілактичної самоізоляції скоротиться. Замість десяти днів становитиме всього три.

Трохи коротше стане нічна комендантська година. З 13 грудня по 7 січня заборона на перебування на вулиці триватиме з 22-ї години (замість 21 години) до 5 годин. Дозвіл на вихід із дому в інший час греки як і раніше будуть отримувати, відправляючи sms-повідомлення на спеціальний номер.

Кур'єрські служби не справляються з роботою через велике навантаження в передноворічний час. У зв'язку з цим з 13 грудня по 7 січня для доставки товарів буде діяти система ClickAway. Це означає, що покупці повинні будуть зробити попереднє замовлення і забрати покупки в магазині.

З 14 грудня в Греції відкриються книжкові магазини. Вони повинні будуть дотримуватися заходів безпеки: не більше чотирьох чоловік можуть перебувати в магазинах площею менше 100 кв.м або максимум одна людина на 15 кв.м, коли мова йде про магазини з більшою площею.

Перукарні з 14 грудня будуть приймати відвідувачів з 7 години до 21 години. Для них також визначено обмеження: в салоні можуть діяти тільки чотири робочих місця, а майстри і клієнти повинні дотримуватися соціальну дистанцію в два метри.

На Різдво і Хрещення (25 грудня і 6 січня, відповідно) церкви будуть відкриті для відвідування. У місцевих храмах буде діяти обмеження: там зможуть одночасно перебувати не більше дев'яти прихожан. Кафедральні собори прийматимуть одноразово до 25 осіб.

Що стосується роздрібних магазинів, їх робота, як і раніше буде припинена.

Нагадаємо, що в листопаді 2020 року в Греції прийняли рішення ввести загальний карантин. Це було пов'язано з різким зростанням хворих коронавірусною інфекцією. Суворі обмежувальні заходи виявилися дієвими - в грудні число заражень пішло на спад.

Якщо порівняти дані на 11 листопада і на 11 грудня цього року, то кількість нових випадків виявлення коронавірусної інфекції знизилося з 2751 до 1395, тобто майже вдвічі.

Підписка на розсилку