Новий міжнародний аеропорт «Македонія» міста Салоніки

На початку лютого в грецькому місті Салоніки представили новий аеропорт «Македонія», який приймає міжнародні авіарейси. В рамках перетворення аеропорту побудували нову будівлю загальною площею 34.1 тис. кв.м, створили додаткові в'їзди і відремонтували існуючі споруди.

Новий аеропорт міста Салоніки став майже вдвічі більше, ніж раніше. До того ж він:

  • обзавівся двома новими терміналами, які з'єднані спеціальним мостом;
  • доповнений реєстраційними зонами;
  • оснащений подвійними виходами до посадки;
  • обладнаний вдосконаленими системами, що відповідають за безпеку;
  • має сучасний зовнішній і внутрішній дизайн.

Покращена інфраструктура пропонує туристам розширені додаткові зручності, які дозволяють аеропорту приймати набагато більше іноземних гостей, а туристам відчувати себе комфортніше. Істотний плюс полягає в збільшенні пропускної здатності реконструйованої будівлі, що прискорить процес реєстрації, посадки, видачі багажу тощо. В ході будівельних робіт зроблено такі зміни:

  • кількість реєстраційних стійок збільшилася з тридцяти до сорока чотирьох одиниць;
  • число контрольно-пропускних пунктів тепер становить чотирнадцять замість шести;
  • почала функціонувати сучасна система, що відповідає за управління і контроль багажем.

До того ж тепер в аеропорту працює сім багажних стрічок, а раніше їх було всього чотири. Число виходів в посадкову зону теж зросла з шістнадцяти до двадцяти чотирьох. Розширення торкнулося і споруд, що належать до очисної системи.

В рамках модернізації будівлі міжнародного аеропорту побудували нове депо для пожежної техніки та два контрольних поста в польотній зоні. Проїжджу частину в смугах, де сідають і злітають літаки, теж відремонтували. Оновили дорожнє покриття в місцях стоянок авіаційної техніки.

Великомасштабне оновлення аеропорту в Салоніках здійснено компанією Fraport в рамках програми, націленої на реконструкцію чотирнадцяти грецьких аеропортів, одинадцять серед яких розташовані на островах, а решта три - на материку. Ця програма була запущена ще навесні 2017 року. Сумарні інвестиції на її реалізацію перевищили 440 мільйонів євро. Причому на реновацію «Македонії» була витрачена майже чверть виділених коштів.

Фотографії: NIKOS DANIILIDIS

Підписка на розсилку