Греція готується до туристичного сезону. Чи відкриють кордони 14 травня?

Незважаючи на сумну статистику 2020 року, відкриття туристичного сезону в Греції планується за графіком. За словами прем'єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса, в поточному році вони планують істотно наростити кількість відпочивальників. Також прем'єр спростував чутки стосовно пізнього строку туризму в Греції - кінець липня-початок серпня.

Згідно з попередніми прогнозами, в цьому році держава планує повернутися хоча б до половини показників 2019 року, які були надзвичайно успішними для Греції. Прем'єр заявив, що туризм - ключова фінансова артерія грецької економіки, яка принесла державі 19 мільярдів євро доходів до поширення пандемії, якщо говорити про офіційну статистику. Сумарно країну відвідало більше 30 мільйонів гостей з усього світу.

Туризм в Греції надзвичайно розвинений. У цій галузі зайнято більше 350 тисяч чоловік. А тому карантинні обмеження боляче вдарили по ній: у 2020 році сезон почався лише з 1 липня, державу відвідало 7 мільйонів чоловік, принісши сумарний дохід 4 мільярди євро.

Прем'єр Міцотакіс висловлює впевненість в тому, що ближче до травня 2021 року Греції вдасться домогтися значних успіхів у операції «Свобода», що передбачає можливість вакцинації громадян старше 60 років і осіб, які страждають хронічними захворюваннями.

Кіріакос Міцотакіс активно підтримує всі можливі заходи та ініціативи, пов'язані зі якнайшвидшої перемогою над пандемією. Він неодноразово виступав з ініціативою введення єдиної європейської сертифікації про вакцинацію. Також Міцотакіс обговорив з прем'єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху низку питань про впровадження «зелених паспортів» для тих, хто вже вакцинувалася від коронавірусу і не представляє потенційну загрозу для суспільства. Таким туристам планують організувати безперешкодний в'їзд на територію Греції.

Якщо заходи щодо запобігання поширенню пандемії виправдають себе, Греція знову зможе приймати у себе мільйони туристів. Греція готується прийняти не менше 16,5 мільйона туристів в цьому році.

 

фото: news.gtp.gr

Відзначимо, що міністр туризму Харіс Феохаріс зробив 9 березня року довгоочікуване заяву про відкриття туризму в Греції 2021 на віртуальній виставці Берлін - ITB 2021.

Греція планує відкрити туризм з 14 травня. За його словами, це буде відбуватися поступово і з країнами з якими буде досягнуто згоди (очікується на початку квітня).

За словами чиновника, Греція прийме туристів не тільки з Євросоюзу, а й з Росії, Білорусії та України. У квітні влада Греції також розглядають можливість відкритися для ЄС і країн, де вакцинація йде швидкими темпами - як приклад такої країни Теохаріс привів Ізраїль.

Умови для в'їзду:

  • Туристи зможуть подорожувати до Греції або з сертифікатом про вакцинацію, або з ПЛР-тестом за 72 години до в'їзду в країну
  • Додатково після прильоту проводитимуться вибіркові експрес-тести
  • У разі захворювання коронавірусом, витрати на лікування буде брати на себе грецька держава
  • Будь-які обмеження, які діятимуть на той момент для місцевого населення, так само будуть поширюватися на туристів, наприклад, носіння маски.

Слідкуйте за новинами!

Підписка на розсилку