Ринок нерухомості в Греції не постраждав від пандемії

Ринок нерухомості в Греції не постраждав від пандемії

Статистичні дослідження ринку нерухомості в Греції за перший квартал нинішнього року свідчать, що апартаменти і квартири в новобудовах країни збільшилися (у річному обчисленні) в ціні на 1,85%, а вартість квартир на вторинному ринку зросла на 2,25%.

Статистика зростання вартості квартир в новобудовах по районах Афін

Найбільший приріст цін житло, що знову будується, як і до пандемії, фахівці зафіксували в столиці країни - Афінах. Ними були проаналізовані статистичні дані по п'яти основних районах міста - Амбелокіпі, Марусі, Палайо Фаліро, Перістері і Холаргос. Виявилося, що найбільш значний стрибок цін серед інших районів міста в Перістері - західному передмісті Афін, де ціни на нерухомість виросли на 2,77%. Для порівняння: в Марусі вартість квартир піднялася на 2,5%, в Амбелокіпі - на 1,9%, в Палайо Фаліро - на 1,23%, в Холаргос - на 0,9%.

 

Збільшення вартості квартир на «вторинному» ринку житла в Афінах

Дослідження, проведене працівниками оціночної компанії Geoaxis, показало, що в першому кварталі поточного року зросла і вартість квартир в будинках, які були побудовані в столиці більше 15 років тому, тобто до 2006 року. Найбільший приріст вартості квартир відзначений у Холаргос - на 4,5%, де вартість одного квадратного метра дорівнює 1370 євро. Дещо менше виросла ціна одного квадратного метра в квартирах Палайо Фаліро - на 4% або до 1125 євро, а також в Перістері - на 1,55% або до 910 євро.

Експертний висновок

Компанії Geoaxis, розмістило експертну думку засновника і керівника цієї компанії Янніса Ксіласа. Він стверджує, що ринок нерухомості країни (на прикладі Афін) демонструє значну стійкість. Парадоксально, проте пандемія не змогла вплинути на нього негативно. І після стабілізації цін в минулому році в нинішньому чітко простежується тенденція зростання вартості житла. Причому середнє значення цього зростання вже більше 2%.

Експерт упевнений, що спостерігаються в поточному році відновлення і деяке зростання вартості квартир продовжаться більш швидкими темпами, особливо по розділу орендованих квартир і житлової площі в старих, давно побудованих будинках, розташованих на достатньому видаленні від центру міста.

Підписка на розсилку