Продажі нерухомості в Греції зросли після повідомлення міністра фінансів

Христос Стайкурас, міністр фінансів, повідомив про те, що незабаром в грецькому «Урядовому віснику» з'явиться інформація про те, якою буде нова оціночна вартість нерухомості. Експерти відзначають, що після цієї заяви кількість укладених угод купівлі-продажу на цьому ринку помітно зросла.

Особливий інтерес для покупців представляють об'єкти, розташовані в центральній частині Афін. Вважається, що ця нерухомість в попередні роки давала найбільший дохід із короткострокової оренди. Не менший попит спостерігається на об'єкти, які вважаються найбільш дешевими в місті. Це й не дивно, оскільки соціальний фактор сприяє збереженню в таких районах цін на низькому рівні.

Інвестори стали більше цікавитися можливістю придбання нерухомості в зонах, де діють знижені процентні ставки. Це особливо помітно за даними регістрів передачі об'єктів у власність. Так, наприклад, в муніципалітеті міста рівень продажів за період з січня по травень 2021 виріс фактично вдвічі в порівнянні з першим кварталом.

Нагадаємо, що Греція планує надання податкових пільг власникам нерухомості. Багато власників квартир і будинків зможуть платити за податковою ставкою майже в 2 рази менше, деякі - взагалі не платити. А все тому, що в 2021 році грецький уряд ухвалив рішення про скорочення внесків по ENFIA - єдиним податком на власність. Це пов'язано з пандемією коронавірусу, яка привела до значного скорочення доходів роком раніше.

Закон про сплату єдиного податку на власність був прийнятий у Греції сім років тому. З початку пандемії навесні 2020 року власники об'єктів житлової нерухомості на таких островах як Самос, Калімнос, Ікарія, Родос, Лемнос і деяких інших були повністю звільнені від внеску по ENFIA. В іншій частині країни понад 1,2 млн осіб отримали пільгу в розмірі 50%. Деякі змогли не платити податок, оскільки показали низький дохід в 2019 році.

 

В 2021 експерти чекають, що ще більше число власників отримають відповідні пільги. У закон про оподаткування було внесено поправки, згідно з якими власник нерухомості може отримати пільгу, якщо в декларації загальний дохід його сім'ї роком раніше склав не більше 9 тис. євро. Сім'ї, які мають трьох і більше дітей, а також сім'ї, серед членів яких є особи з інвалідністю, повністю звільняються від внесків по ENFIA. Однак тільки за умови, що їх сумарний дохід за попередній рік не перевищує 12 тис. євро.

Підписка на розсилку