Інвестування в нерухомість або формування портфеля акцій

Вільні гроші інвестувати в нерухомість краще, ніж в акції. Вигода від володіння житловою або комерційною площею очевидна. Розглянемо, чому це саме так.

Податкові пільги

Розмір максимального податкового вирахування набагато більше у випадку з нерухомістю, ніж при отриманні прибутку з брокерського рахунку або ІВС. Якщо взяти акції, то при поповненні ІІР повернути можливо не більше 52 тисяч в рік.

Якщо володіти нерухомістю понад п'ять років, то при її продажу не доведеться платити податок на прибуток або на доходи. Тому різниця між первісною і кінцевою вартістю буде повністю вашою.

Але більш красномовна вигода на прикладі США. По-перше, можна повернути іпотечні відсотки, якщо вони не перевищують мільйона доларів. По-друге, при продажу основної житлоплощі податкове вирахування досягає 250 тисяч доларів, якщо домовласник не перебуває в шлюбі. Подружжю ця сума повернеться в подвійному розмірі.

Що стосується нерухомості в комерційному секторі, вигоду американцям можна отримати за правилом обміну 1031. Цей інвестиційний метод дозволяє виручені кошти знову пустити в придбання квадратних метрів. Плюс до цього, в Америці передбачені списання з податків за рахунок зносу нерухомості й амортизації.

Безпека

Купівля у власність квадратних метрів - менш ризикована справа, ніж володіння акціями.

  • По-перше, купуючи нерухомість, ви отримуєте своєрідну страховку від інфляції. Знецінення житлоплощі не відбувається, адже її вартість зростає постійно. Це ж стосується розміру орендної плати - він збільшується разом із інфляцією.
  • По-друге, інвестування з використанням боргових коштів безпечніше саме у випадку з покупкою нерухомості. Іпотека служить свого роду кредитним плечем. Аналогією на фондовій біржі служить маржинальна торгівля. Якщо до неї приступає не найдосвідчений трейдер, високий ризик втратити набагато більше, ніж відсотки за позикою.
  • По-третє, важливим моментом при інвестуванні є психологічна атмосфера. Якщо вашу власність можна помацати руками, почуття відповідальності за неї з'являється природним чином. Коли ж на вашому рахунку значаться віртуальні акції непідвладних вам компаній, про відчуття стабільності можна забути.

Підписка на розсилку